DRAMA u Lionu, Ajaks je u finalu!

Lion pobedio Ajaks 3:1 u revanšu polufinala Lige Evrope, ali to nije bilo dovoljno za finale. Amsterdamski tim boriće se za novi evropski trofej protiv Mančester junajteda.

Ajaks će se 23. maja u Stokholmu, protiv Mančester junajteda, boriti za novi evropski trofej. Deveti u istoriji kluba!

"Kopljanici" će posle 21 godine igrati evropsko finale. Poslednji put je to bilo u sezoni 1995/1996 i poraženi su od Juventusa u Ligi šampiona, ovaj put sledi borba za trofej u Ligi Evrope.

Ajaks je izgubio od Olimpika u Lionu 1:3 (1:2), ali je zahvaljujući ubedljivoj pobedi u Amsterdamu 4:1 uspeo da se plasira u finale.

Strepeli su Holanđani do poslednjeg sudijskog zvižduka, ali su, kao i domaćini, igrali hrabro i otvoreno. Mlada i talentovana ekipa Petera Boša ZASLUŽENO će u Stokholm.

Vrlo zanimljiv bio je duel na "Parku Olimpika". Od sigurnog plasmana Ajaksa, do strepnje o otvorenog drugog poluvremena.

Uskoro opširnije...

LION: Lopez - Rafale, Nkulu, Dijakabi, Morel - Toliso, Gonolo - Korne, Fekir, Valbuena - Lakazet,

AJAKS: Onana - Feltman, Sančez, De Ligt, Fergever - Klasen, Šene, Zijeh - Traore, Dolberg, Junes.

IZ MINUTA...

88' Lakazet i Korne prošuštaju dve odlične šanse da anuliraju prednost Ajaksa!

84' Ajaks ostaje sa igračem manje, Fergever je dobio drugi žuti karton.

GOOOL!

81' minut!

Lion je u igri 3:1! Akcija rezervista Poljaka i Alžirca, Ribus je centrirao, a Gezal glavom, uz pomoć defanzivca Ajaksa, prevario Onanu.

gol

79' PREČKA! Šansa za Ajaks, Van der Bek pogađa prečku, a pre toga je Lion imao priliku da poveća na vođstvo na 3:1.

65' VELIKA ŠANSA ZA 3:1. Fekir je imao otvoren prostor za šut, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla visoko preko gola.

56' Lion napada svim silama i trebalo bi očekivati da će za koji minut sve karte baciti u napad i maksimalno rizikovati.

- Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme... 2:1!

GOOOL!

45+1' Lion vodi, Aleksandar Lakazet je opet strelac, sačao je je pas na "drugoj strani" i lagano spremio loptu u mrežu. Nema sumnje, u drugom delu nas čeka "ludilo"!

LAKAZET - 1:1!

PENAL!

45. minut!

Lakazet je oboren, Matijas De Ligt je bio neoprezan.

41' Samo čudo Lion može da odvede u finale. Ajaks igra odlično, sve kontroliše na terenu i ima bolje prilike.

GOOOL!

27. minut!

Ajaks je na putu ka finalu. Vodi 1:0 u Lionu. Kontra je konačno kažnjena, odbrana Liona nije uspela da stigne brz napad "kopljanika", a Kasper Dolberg je maestralno rečio situaciju sa Lopezom.

26' Vrlo dobra utakmica. Rafael je šutirao iz daljine, lopta je zakačila nekog od fudbalera Ajaksa i završila u korneru.

24' Holanđani imaju sve više prostora za kontre i upravo posle prilike za Lion, nakon kornera, gosti su izveli brz napad, a Zijeh je imao "jedan na jedan" sa Lopezom. Golman Olimpika je na vreme istrčao, zatvorio ugao i spasao gol.

20' Ajaks je sve opasniji, imao je još jedan vrlo ozbiljan napad, koji nije realizovao.

14' Velika šansa za Ajaks. Junes je pokušao da lobuje Lopeza, bio je sam ispred njega, ali je prebacio prečku.

10' Valbuena je pokušao iz "slobodnjaka". Lion je opasniji, napada, ali nema golova, a oni su neophodni Francuzima.

1' Lakazet je posle prekida imao prvu priliku na utakmicu. Napadač Liona je glavom pokušao posle slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

- Odlična atmosfera u Lionu! Utakmica će početi svakog trenutka.