Rezerve Totenhema odradile posao

"Pevci" rutinski dobili ponovljeni meč FA kupa i u osmini finala idu na trećeligaša Ročdejl.

Menadžer Maurisio Poketino odmarao je više od pola prve postave za subotu i gradski derbi sa Arsenalom, ali i tim koji je izveo na teren "Vemblija" bio je dovoljno jak za Njuport.

Član četvrte engleske lige je 27. januara kao domaćin bio na osam minuta od senzacije, ali je Hari Kejn izjednačio na 1:1 i izborio novi meč četvrtog kola.

U sredu uveče nije bilo ni trunke neizvesnosti, iako nisu igrali Kejn, Loris, Tripije i Dajer, dok su Kristijan Eriksen i Dele Ali ušli sa klupe u finišu.

Totenhem - Njuport 2:0 (2:0), autogolom Batlera u 26. minutu, posle šuta Muse Sisoka i pogotkom Erika Lamele u 34. minutu, njegovim prvim još od septembra 2016.

U drugom poluvremenu je po šansama trebalo da "padnu" još najmanje tri pogotka, ali možda je i bolje za Poketina što njegovi izabranici nisu "potrošili sreću" pred mnogo važniji meč.