Mesiju skidali dres, ali Barsa ide u finale

Katalonci će u aprilu igrati za prvi trofej. Suarez namjestio prvi gol Kutinju, kao i u Liverpulu.

Dilema, u suštini, nije postojala.

Barselona je pobijedila Valensiju i u revanšu polufinala Kupa kralja i zakazala finalni meč protiv Sevilje za 21. april. Te večeri, na lokaciji koja će tek biti određena, biće dodjeljen prvi pehar u Španiji ove sezone i Katalonci će, naravno, biti veliki favoriti.

Poslije 1:0 u prvoj utakmici, Barsa je na "Mestalji" trijumfovala 2:0, a golove su postigli Filipe Kutinjo u 49. minutu i Ivan Rakitić u 82, a kuriozitet je da je oba pogotka namjestio Luis Suarez.

Posebno zanimljivo je to da je Urugvajac asistirao Brazilcu i za prvi gol u dresu Liverpula, u februaru 2013. godine.

Srpski vezista Nemanja Maksimović odgledao je utakmicu sa klupe domaćih i bodrio saigrače, koji su vodili očekivano veliku bitku sa liderom prvenstva. U jednom trenutku prvog poluvremena čak su Lionelu Mesiju i skinuli dres na terenu.

I za to nije bio dosuđen faul!

U drugom polufinalu, Sevilja je dan ranije pobijedila Leganes i takođe opravdala ulogu favorita.

Katalonci su i prošle godine osvojili ovaj trofej, kao i dve sezone prije toga, a sa Andalužanima su se posljednji put sreli u finalu 2016. Te večeri, na Visente Kalderonu, Đordi Alba i Nejmar donijeli su "Blaugrani" pobjedu u produžetku i ostavili Sevilju bez trofeja koji čeka od 2010.

Uostalom, statistika takođe pokazuje koliko se Barsa dobro osjeća u ovom takmičenju, jer je ovog četvrtka postala prvi tim u istoriji koji će nastupiti u pet uzastopnih finala.