Novi poraz juniora BiH

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-19) ubilježila je u utorak u danskom Randersu i treći poraz u elitnom krugu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tri poraza iz tri utakmice!

To je bilans izabranika Tonija Karačića na turniru elitnog ranga kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.
Ovaj put, bolji od "zmajića" bili su vršnjaci iz Turske rezultatom 2:1 (2:1).

Turci su poveli u 11. minutu golom Guvena Jalčina, da bi "zmajići" uspjeli da stignu do izjednačenja u 34. minutu pogotkom Enija Zlića na asistenciju Stefana Santrača.

Ipak, turski tim je minut prije kraja prvog poluvremena stigao do prednosti, za kako se ispostavilo na kraju konačnih 2:1,
Strijelac pobjedonosnog pogotka za Turke bio je Muhajer Oktaj.

U drugom susretu grupe Austrija i Danska su remizirale 2:2, pa su Turci osvojili prvo mjesto i plasirali se na Evropsko prvenstvo.

Danska je osvojila pet bodova, Austrija poen manje, dok je BiH ostala na posljednjem mjestu bez bodova.

Bosna i Hercegovina: Elvin Kovač, Jusuf Gazibegović, Amar Beširević, Alen Mustafić (80. Luka Knežević), Nedim Hadžić, Benjamin Hadžić, Enio Zilić, Stefan Santrač, Stefan Kovač, Halid Šabanović, Ševkija Resić (85. Amar Ćatić). Selektor: Toni Karačić.