Portu produbio Rajove probleme

Napadač Đirone junak pobede domaćeg tima na otvaranju subotnjeg programa Primere.

Golovima Kristijana Portugesa Manzanera, skraćeno - Portua, 26-godišnjeg veziste iz Mursije, Đirona je u 10. kolu Primere savladala Rajo Valjekano 2:1 i pobegla na solidnu udaljenost od opasne zone, a goste ostavila na samo jednoj pobedi, uz tri remija, u dosadašnjem toku prvenstva.

Do dva gola prednosti domaćin je stigao već u prvom poluvremenu, kada je prvo iz penala u 34, a onda i posle greške igrača Rajo Valjekana u 45. minutu, Portu uspeo da matira Alberta Garsiju.

Gostu su po povratku sa odmora uspeli brzo da smanje zaostatak, pogotkom Alehandra Galveza posle centaršuta iz kornera u 61. minutu, međutim, nisu imali snage da izbegnu šesti poraz ove sezone, u kojoj ih - kako stvari stoje - očekuje žestoka borba za opstanak.