Monako u kanalu, ne pomaže ni Anri!

Ekipa koja je prije godinu i po igrala polufinale Lige šampiona, u ovoj sezoni nije pobijedila nikoga (!) pred svojim navijačima, ni u domaćem prvenstvu, ni na međunarodnoj sceni, a ukupno je slavila JEDNOM na 17 utakmica.

Ubjedljiv poraz od PSŽ-a u Superkupu Francuske (0:4) početkom avgusta kao da je bio najava užasne sezone za Monako.

Klub koji je prije godinu i po igrao polufinale Lige šampiona, u ovoj sezoni nije pobijedio nikoga (!) pred svojim navijačima, ni u domaćem prvenstvu, ni na međunarodnoj sceni, a večeras je doživio novi debakl.

MONAKO - BRIŽ 0:4 (0:3)

Na 17 odigranih utakmica ove sezone, ostvario je samo jedan trijumf, i to kao gost protiv Nanta (3:1), uz pet remija i čak 12 poraza.

Ni promjena trenera i odlazak Leonarda Žardina, odnosno dolazak Tijerija Anrija na klupu, nije pomogao ekipi iz kneževine Monako.

Na posljednjih 12 utakmica u Ligi šampiona, Monako je zabilježio tri remija i čak devet poraza, bez pobjede!

Nekada sjajni fudbaler Arsenala i reprezentativac Francuske, kojem je posao u Monaku prvi samostalni u trenerskoj karijeri, u prvih pet mečeva ostvario je dva remija i tri poraza.

Pretposljednje mjesto u Ligi 1, samo bod u Ligi šampiona, sigurno da nisu očekivali ni najveći pesimisti.

Već nakon prvih 45 minuta na stadionu "Luj II" bilo je jasno da će gosti iz Belgije odnijeti sva tri boda, s obzirom da su u prvom poluvremenu postigli čak tri gola - dva Hans Vanaken (od čega jedan iz penala), te jedan Vesli.

U nastavku je trijumf raspoloženih gostiju potvrdio Rud Vormer, za 0:4 i najteži domaći evropski poraz Monaka u istoriji.

Večerašnji debakl vjerovatno je označio kraj evropskog puta, s obzirom da je teško očekivati da Anrijev tim uradi nešto više u posljednja dva kola, u kojima će im rivali biti dvije prvoplasirane ekipe u grupi A, Aletiko Madrid i Borusija Dortmund, koji svoj meč igraju večeras od 21 čas.