KUP RS: Radnik i Krupa opet u finalu!

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine i Krupe finalisti su 26. izdanja Kupa Republike Srpske!

Očekivano, u finalu i ove godine u najmasovnijem takmičenju Srpske, nastupiće Radnik i Krupa.

Semberci, koji brane trofej, poslije kiksa u prvoj utakmici sa Jedinstvom iz Žeravice (1:1) deklasirali su lidera drugligaškog "zapada" u revanšu rezultatom 5:2 (1:2), ali tek u drugom poluvremenu.

U drugom polufinalu, Krupa je u revanšu "zgromila" prnjavorski Ljubić sa 6:0 (3:0) i dobila priliku da se revanšira timu iz Bijeljine za prošlogodišnji poraz u finalu Kupa RS.

Gosti iz Žeravice kod Gradiške su dva puta vodili u Bijeljini pogocima Ognjena Petrovića i Ognjena Škorića, a domaćin je izjednačio na 1:1 autogolom Borisa Lazića.

U nastavku su izabranici Mladena Žižovića pokazali da su neuporedivo kvalitetniji napravivši preokret golovima Dejana Maksimovića i Jovana Motike.

Tim iz kanjona Tijesno su do ubjedljivog trijumfa vodili Lazar Marjanović i Almir Aganspahić sa po dva postignuta pogotka, dok su se po jedanput u strijelce upisali Andrej Modić i Eman Blažević.

Izabranici Slobodana Starčevića su dosad dva puta gubili u finalu i nikad nisu uspjeli da podignu trofej Kupa RS. Prošle godine uspješniji je bio Radnik, a 2015. godine Rudar iz Prijedora.