Milan se razigrao - Na Mihinu nesreću, baš protiv Bolonje

Siniša Mihajlović ponovo je sjedio na klupi svog tima, ali povratak na posao nije bio uspješan za srpskog stručnjaka.

Iako ni večeras nisu briljirali, fudbaleri Milana upisali su trijumf na gostovanju Bolonji, na čijoj klupi je ponovo sjedio Siniša Mihajlović.

Nažalost po srpskog stručnjaka, povratak na čelo ekipe sa stadiona "Renato Dal'Ara" nije bio uspješan, jer su "rosoneri" slavili 3:2 (2:1).

Iako nije bilo mnogo prilika, prvo poluvrijeme donijelo je tri pogotka, a drugo još dva, te su praktično obje ekipe iskoristile sve velike šanse koje su imali.

Inteligentno se u 15. minutu Kšištof Pjontek ušunjao u šesnaesterac Bolonje, praktično "natjerao" odbranu domaćih da ga sruši, Matija Bani je bio taj koji je nasjeo, a jedanaesterac je u svoj tek četvrti gol ove sezone i vođstvo "rosonera" pretvorio upravo Poljak.

U 32. minutu Milan je vodio već 2:0.

Sjajan pas uputio je Suso, a Teo Ernandez, izbjegavši ofsajd zamku, povisio prednost gostiju.

Ipak, domaći su u finišu uspjeli prepoloviti zaostatak, i to autogolom Ernandeza, koji je tako u nepunih 10 minuta pogađao mreže na obje strane.

Odbrana Bolonje nije izdržala ni minut u nastavku, a Đakomo Bonaventura smjestio je još jednu loptu iza leđa Lukaša Skorupskog.

Mogao je Ernandez izrasti u pravog tragičara "rosonera", jer je u finišu meča skrivio jedanaesterac, iz kojeg je Nikola Sansone uspio da smanji na 2:3, ali to je bilo sve što su domaći uspjeli da urade na ovom meču.

Bolonja i Milan tako su zatvorili 15. kolo Serije A, nakon kojeg su Milanezi napravili iskorak na tabeli, sada dijele deveto mjesto sa Torinom, sa 20 bodova, dok je Mihajlovićeva ekipa na 13. poziciji, sa četiri boda manje.