Torinsko veče koje se pamti! Evo i kako je bilo u svlačionici (VIDEO)

Autor Jovan Terzić

Pre 21 godinu Mančester junajted je napravio sjajan preokret i plasirao se u finale Lige šampiona.

Torinsko veče koje se pamti! Evo i kako je bilo u svlačionici (VIDEO) Izvor: Getty Images/Getty Images Europe

Jedna od najuzbudljivijih utakmica Lige šampiona odigrana je 21. aprila 1999. godine!

Bio je to duel Juventusa i Mančester junajteda u revanšu polufinala Lige šampiona (2:3).

Posle 1:1 na Old Trafordu, Torinezi su nakon samo 11 minuta vodili 2:0 na svom Dele Alpiju. U finale je, ipak, otišao engleski klub.

Golovi Filipa "Pipa" Inzagija nisu demoralisali četu Aleksa Fergusona, koja je do poluvremena uspela da izjednači, a onda preko Endija Kola dođe i do pobede u 84. minutu.

Preokret gostiju najavio je Roj Kin, koji je bio fantastičan te torinske večeri. U 24. minutu odlično se ubacio na prvu stativu posle centršuta Dejvida Bekama iz kornera i trzajem glavom matirao Anđela Perucija.

Iskusnog čuvara mreže glavom je savladao i Dvajt Jork u 35. minutu, na centaršut svog napadačkog para, Endija Kola.

Tokom drugog poluvremena Inzagi je dao još jedan pogodak, međutim, on je poništen zbog ofsajda, a potom je Kol zapečatio sudbinu Torineza.

Juventus - Mančester junajted 2:3
Izvor: YouTube/Zacca gfbpa

Evo kako je bilo u svlačionici gostiju posle utakmice:

Junajted se te godine u finalu sastao sa Bajernom iz Minhena i opet preokretom (2:1) - ovaj put još luđim - došao do svog drugog pehara Lige šampiona.