Bez golova u prvom, pa SPEKTAKL u drugom poluvremenu - 2:3 u Krupi, pet pogodaka za 20 minuta!

Odličan meč u Krupi, pet pogodaka za manje od 20 minuta! Slobodin Abid Mujagić pogotku dodao i dvije asistencije

7. kolo m:tel Premijer liga BiH Krupa Sloboda Izvor: Promo/FK Krupa

Poslije prvih 45 minuta okršaja Krupe i Slobode, nije bilo pogodaka.

U nastavku, ipak, druga priča, ili bolje reći, SPEKTAKL – pet postignutih golova za manje od 20 minuta, a razloga za slavlje imao je gostujući tim:

KRUPA – SLOBODA 2:3 (0:0)
/S. Nikolić 59, 63 - Dž. Beganović 48, Mujagić 53, Husejinović 67/

Domaćin je na ovom meču nastojao da upiše drugu domaću pobjedu u sezoni, nakon što je prethodno u trećoj rundi minimalnim rezultatom porazio sarajevski Olimpik (1:0).

Sa druge strane, tuzlanski "crveno-crni" su u kanjonu Vrbasa tražili ne samo prvi gostujući bod (ili bodove), već put ka prvom pogotku "na strani" u polusezoni, obzirom da su na prva dva gostovanja poraženi od Borca (2:0) i Zrinjskog (1:0).

Na kraju, oni su i bili ti koji su ispunili ciljeve.

Prva je zaprijetila Sloboda u trećem minutu, kada je Nemanja Tomašević, strijelac sjajnog gola u meču prošlog kola sa Širokim Brijegom, izašao sam ispred Kolaka, šutirao, ali je čuvar mreže Krupe uspio da spriječi najgore po svoj tim.

"Revanširao" mu se Adnan Golubović na suprotnoj strani, kada je veoma dobro intervenisao nakon slobodnog udarca koji je izveo Aleksa Andrejić.

I u nastavku prvog poluvremena, i jedni i drugi su stvarali prilike – Krupa preko Marka Golubovića, Kerima Palića i Bojana Puzigaće, a Sloboda preko Abida Mujagića, ali je na snazi ostao početni rezultat.

Izvor: Promo/FK Krupa

I onda, rekosmo, na otvaranju drugog dijela, dva pogotka Tuzlaka.

Tekao je 48. minut kada je Dženis Beganović poentirao na asistenciju već pomenutog Mujagića, dok je samo pet minuta poslije toga asistent kod prvog gola pod prečku "zakucao" loptu koju je sa lijeve strane uputio Tomašević, a zatim kroz noge propustio Said Husejinović.

Krupa se vrlo brzo, za samo deset minuta, vratila u igru pogocima Stefana Nikolića, koji je sa dva udarca glavom matirao čuvara mreže Tuzlaka, ali, na žalost izabranika Zorana Marića, nije to bilo dovoljno da se izbjegne poraz u ovom sjajnom duelu.

Samo četiri minuta nakon gola Krupe za 2:2, na drugoj strani je pogodio Husejinović i, pokazalo se na kraju, donio pobjedu Slobodi.

Ipak, moglo je, u samom finišu, da bude i 3:3, ali je mladi defanzivac Slobode Kenin Devedžić uspio da interveniše nakon pokušaja Nikole Mandića.

Tuzlaci su u ovom trenutku na šestom mjestu uz deset bodova, dok je Krupa pretposljednja sa četiri boda.

Sedmo kolo biće zaključeno večeras, kada se još, u derbiju dana, sastaju Široki Brijeg i Željezničar (meč počeo u 18 časova, trenutno je 0:0), te Tuzla siti i Radnik (20 časova).

KRUPA: Kolak, Redžić, Makitan, Modić, S. Nikolić, Puzigaća, Palić, Filipović, Maksimović, Andrejić, Golubović. Trener: Zoran Marić.

SLOBODA: Golubović, Devedžić, Uzelac, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Predragović, Osmić, Mujagić. Trener: Gradimir Crnogorac.