Verona niže uspjehe: Kapiten Lazović potvrdio pobjedu protiv Beneventa

Novo slavlje na "Bentegodiju".

Verona - Benevento 3:1 Serija A 6. kolo Darko Lazović strijelac Izvor: Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse/LaPresse

Verona je prošle sezone bila jedno od najprijatnijih iznenađenja u Seriji A, a ekipa hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića čini se da je na pragu da nešto slično ponovi i u ovom prvenstvu.

Tim iz grada Romea i Julije večeras je na svom "Bentegodiju" porazio veoma dobru ekipu Beneventa 3:1 (1:0), uz dva gola Antonjina Baraka, te jedan Darka Lazovića, koji je na ovom meču nosio kapitensku traku. Počasni pogodak za goste postigao je Đanluka Lapadula.

VERONA - BENEVENTO 3:1 (1:0)

Otvorena igra na obje strane viđena je u prvih 45 minuta, ali su na pauzu ipak domaći otišli s golom prednosti.

Nikola Kalinić odradio je veći dio posla u 17. minutu, uposlio Matiju Zakanjija, koji na petercu pronalazi Baraka, a njemu nije bilo teško da ugura loptu u mrežu.

Pravo je čudo kako Benevento nije uspio da izjednači do pauze, ali zato jeste početkom nastavka.

Đanluka Kaprari je odlično asistirao, a Đanluka Lapadula donio zasluženo izjednačenje svom timu.

Prijetili su gosti, ponovo propustili šanse za vođstvo, igrali sasvim dobro i izgledalo je da mogu do pozitivnog rezultata u Veroni. A onda je stigla kazna za promašaje.

Fenomenalan pogodak, svoj drugi na meču, postigao je Barak. Šutirao je vanjskim dijelom kopačke, te pogodio dalji ugao gola.

Asistent kod gostujućeg gola Kaprari napravio je u 72. minutu pravu glupost, kada je zbog grubog prekršaja dobio direktan crveni karton, što su domaći iskoristili nedugo zatim da postignu i treći gol.

Lazović nije baš idealno šutirao glavom, ali na njegovu sreću gostujući golman nije se najbolje snašao i lopta je završila iza njegovih leđa.

Osim nekadašnjeg fudbalera Borca iz Čačka i Crvene zvezde, u timu domaćina svih 90 minuta odigrao je i Ivan Ilić.

Verona je nakon kompletiranog 6. kola na diobi sedme pozicije, sa istim brojem bodova kao petoplasirani Napoli, dok je Beneventu na skromnom 14. mjestu.

Torino - Lacio 3:4 (2:1)
/Bremer 19, Beloti 23 pen, Lukić 87 - Pereira 15, Milinković-Savić 49, Imobile 90+5 pen, Kaisedo 90+8/

/Barou 45, 56, Sorijano 52 - Žoao Pedro 15, Simeone 47/

TABELA: Milan 16, Sasuolo 14, Juventus 12, Atalanta 12, Napoli 11*, Inter 11, Verona 11, Roma 11, Sampdorija 10, Lacio 10, Fiorentina 7, Kaljari 7, Bolonja 6, Benevento 6, Parma 5, Đenova (-1) 5, Specija 5, Udineze 3, Torino (-1) 1, Krotone 1.

*NAPOMENA: Napoliju odlukom Fudbalskog saveza Italije oduzet bod zbog neodigrane utakmice sa Juventusom.