Asistencija, pa makazice u 40. godini – Zlatan "sam" pobijedio Udineze!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nova majstorija iskusnog Šveđanina za pobjedu "rosonera" na Friuliju.

Serija A Udineze - Milan 1-2 makazice Zlatan Ibrahimović Izvor: Andrea Bressanutti/LaPresse

Milan ima Zlatana Ibrahimovića i to mu je ove sezone dovoljno da ove sezone bilježi odlične rezultate.

„Rosoneri“ su u nedjelju upisali petu pobjedu u sezoni savladavši Udineze u gostima rezultatom 2:1.

Čovjek odluke i ovog puta bio je Zlatan Ibrahimović, koji je u prvom poluvremenu namjestio gol za Kesija, a onda u drugom pravom majstorijom riješio pitanje pobjednika.

Iskusni Šveđanin u 18. minutu sjajno je primio loptu i zagradio se u protivničkom šesnaestercu, a onda vratio povratnu za Kesija koji „projektilom“ matira Musa za vođstvo Milana.

Iako je Kesi postigao pogodak svi su pohrlili odmah u zagrljaj Ibrahimovića, pa i strijelac Kesi.

Imao je problema Milan sa realizacijom tokom meča na Friuliju, ali još više u odbrani. Još jednom se pokazalo da Alesio Romanjoli ,uprkos činjenici da nosi kapitensku traku, zna da bude najslabija karika.

Kapiten Milana na samom startu drugo poluvremena bez potrebe napravio je prekršaj za penal, koji je u pogodak za izjednačenje pretvorio Rodrigo de Paul – 1:1.

"Zebre“ su nakon ovoga imale nekoliko polušansu, ali posljednju riječ imao je ko drugi, nego Zlatan Ibrahimović.

Napadač Milana odlično se snašao u šesanestercu nakon jedne izbijene lopte u vazduh i "makazicama" ju poslao u mrežu za pobjedu Milana kojom se na prvom mjestu odmakao Atalanti na četiri boda.