Kada šutira s "kreča", ne promašuje - Maks Kruze 11/11!

Gostujući trijumf Union Berlina protiv Hofenhajma.

Hofenhajm - Union Berlin 1:3 Bundesliga 6. kolo Maks Kruze nepogrešiv pogodio svih 11 penala Izvor: Tanjug/Uwe Anspach/dpa

Dobri u Evropi, loši u Bundesligi.

Rival Crvene zvezde u Ligi Evrope Hofenhajm odigrao je poprilično loš meč na svom terenu, te dozvolio Union Berlinu da odnese kompletan plijen.

Gosti iz prestonice Njemačke, koji u dosadašnja dva odmjeravanja snaga sa Hofenhajmom u Bundesligi nisu postigli ni gol, a primili su čak šest (0:2, 0:4), sada su konačno dočekali da se raduju.

HOFENHAJM - UNION BERLIN 1:3 (0:0)

Hofenhajm je bio bolji rival u prvom poluvremenu, ali nije uspio da realizuje svoje šanse, zbog čega je u nastavku kažnjen.

Sve je krenulo naopako po domaće na isteku sata igre.

Robert Skov faulirao je Taiva Avoniđija u svom šesnaestercu, zaradio isključenje, a gostima dao priliku da povedu s 11 metara. Priliku koju nisu propustili.

A i kako bi, kada je loptu na "kreč" namjestio Maks Kruze, igrač koji je realizovao svih prethodnih 10 jedanaesteraca u Bundesligi. Ni 11. put protivnički golman nije imao šanse.

Mijat Gaćinović ušao je s klupe i na terenu proveo posljednjih 10-ak minuta.

Iako su imali igrača manje, domaći fudbaleri krenuli su na sve ili ništa i to im se isplatilo 10 minuta prije kraja meča, kada je mrežu rivala zatresao Munas Dabur.

Ipak, slavlje domaćih nije dugo potrajalo.

Joel Pohjanpalo odlično se snašao u protivničkom šesnaestercu i nekako uspio da ugura loptu u mrežu nesigurnog golmana Hofenhajma Olivera Baumana.

Ponovo su izabranici Sebastijana Henesa odlučili da idu "va bank", ali ovaj put im je sreća okrenula leđa.

U 94. minutu bili su u napadu, izgubili loptu, Kruze je krenuo sam ka golu rivala i bio u prilici da postigne svoj drugi gol, ali je nesebično asistirao usamljenom Sedriku Tojhertu, koji postavlja konačnih 1:3.

Nakon dva gostujuća remija identičnim rezultatom 1:1 (Borusija Menhengladbah, Šalke), Union Berlin stigao je do prvog slavlja i prodora na sedmo mjesto bundesligaške tabele, dok je Hofenhajm negativnu seriju bez prvenstvenog trijumfa produžio na četiri utakmice.