Pljuštala kiša i golovi u Frajburgu: Preokret "apotekara" u najefikasnijem meču šestog kola Bundeslige!

Bajer iz Leverkuzena zabilježio je treću uzastopnu pobjedu u Bundesligi za skok na četvrtu poziciju na tabeli.

Bundesliga: Frajburg - Leverkuzen 2:4, 6. kolo Izvor: Tom Weller/DPA

"Apotekari" su nastavili tradiciju u Frajburgu, koji na svom "Švarcvaldu" nije savladao ekipu iz Leverkuzena više od tri godine.

A u nedjelju je po jakoj kiši i natopljenom terenu doživio i drugi poraz u sezoni i to poslije preokreta u najefikasnijoj utakmici šestog kola njemačkog prvenstva.

FRAJBURG - BAJER 2:4 (1:2)

Na samom startu u trećem minutu sjajna dubinska lopta Lukasa Kublera, koji je "spojio" imenjaka Lukasa Holera sa golmanom gostiju, a napadač Frajbruga rutinski pogodio mrežu - 1:0.

Međutim, gosti iz Leverkuzena su do odlaska na odmor napravili preokret.

Najprije je Lukas Ilario u 29. minutu iskosa sa desne strane pogodio suprotan ugao, da bi par minuta prije poluvremena, odlično reagovao u kaznenom prostoru na dodavanje Larsa Bendera i poslao loptu pod prečku - 1:2.

Nadim Amiri je udvostručio prednost majstorskim pogotkom u 65. minutu.

Nakon greške na sredini terena, lopta je stigla do Amirija, koji se najprije oslobodio svog čuvara, a potom pogodio ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa - 1:3.

Činilo se tada da su sve dileme oko pobjednika razriješene, međutim, dvadeset minuta prije kraja, Frajburg je ponovo smanjio pogotkom Nilsa Petersena, koji je iz peterca do mreže sproveo sjajnu asistenciju Vinćenca Grifa - 2:3.

Samo nekoliko minuta kasnije, gosti iz Leverkuzena su se ponovo odlijepili na "plus dva" razlike - nakon kornera Karima Demirbaja, najviši u skoku bio je Jonatan Tah za definitivnu potvrdu pobjede - 2:4.

Današnjim trijumfom izabranici Petera Boša su na tabeli preskočili Štutgart, Augzburg i Borusiju Menhengladbah i dospjeli do četvrtog mjesta sa 12 bodova, tri manje od vodećih Bajerna i dortmundske Borusije.