Crna serija traje - Šalke bez pobjede 22 meča!

Davno je bio 17. januar...

Šalke - Štutgart 1:1 Bundesliga 6. kolo Izvor: Tanjug/Guido Kirchner/dpa via AP

Ni u šestom prvenstvenom meču sezone, ukupno 22. uzastopnom, fudbaleri Šalkea nisu uspjeli da ostvare pobjedu.

Iako je tim iz Gelzenkirhena prvi put ove sezone u Bundesligi uspio da povede, te na odmor ode s golom prednosti, Štutgart je u nastavku stigao do izjednačenja i više nego zasluženo boda.

ŠALKE - ŠTUTGART 1:1 (1:0)

Uprkos činjenici da su gosti bili dominantniji u prvih 45 minuta, na odmor su otišli s golom minusa.

Igrao se 30. minut, mladi Malik Tiao utrčao je u šesnaesterac i odlično u padu šutirao glavom, te pogodio nebranjeni dio mreže za prednost domaćih.

Izvor: Tanjug/Guido Kirchner/dpa via AP

Ipak, Salif Sane u 55. minutu "poništio" je sve dobro što je njegov tim uradio do tada. Skrivio je jedanaesterac, te omogućio Nikolasu Gonzalesu da sa "kreča" donese izjednačenje svom timu, koje je, ispostaviće se, bilo dovoljno za bod na kraju.

Šalke je tako nastavio crni niz, koji traje još od 17. januara i trijumfa nad Borusijom iz Menhengladbaha, kada je bilo 2:0.

Od početka pandemije, Paderborn, Keln i Šalke jedini nisu uspjeli da ostvare niti jedan trijumf u najjačoj ligi Njemačke.