FMP ga dočekao dresom, a Budućnost četvrtinom za pamćenje: Spektakl u Železniku na Milojevom debiju!

Nevjerovatan nastup Podgoričana u hali FMP-a.

fmp-buducnost-dejan-milojevic-debi Izvor: MN PRESS

Srpski stručnjak Dejan Milojević (43) debitovao je na klupi Budućnosti, a taj debi protiče spektakularno.

Podgoričani su na gostovanju FMP-u ubacili čak 38 poena u prvoj četvrtini, uz zaista nevjerovatan šut - 10/10 za dva i 3/5 za tri poena!

Krilni centar Budućnosti Danilo Nikolić bio je posebno inspirisan, pa je za samo tri minuta ubacio devet poena. FMP je do tog trenutka odgovarao (9:13), ali je postepeno ostajao bez načina da isprati šutersku rapsodiju Crnogoraca.

Interesantno je da Budućnost tako nije oborila rekord ABA lige u broju poena u jednoj četvrtini, jer je i dalje najefikasniji kvartal imala Cibona protiv Bosne 2007. godine, kada je ubacila čak 43 poena.

Ipak, Budućnost će svakako pamtiti to što je na Milojevićevom debiju postigla čak 63 poena do poluvremena. To nikad nije uspjela u ABA ligi!

FMP je u tom trenutku gubio "minus 22" (41:63) i bilo je jasno da će večeras pružiti ruku i čestitati boljem rivalu.

Isto tako, direktor FMP-a Vladan Mitrović pružio je ruku Milojeviću i prije utakmice, čestitavši mu novi početak u Budućnosti uz dres FMP-a, koji je Milojević nosio od 1998. do 2000, baš prije nego što je započeo igračku epizodu u Podgorici.

Srpski stručnjak sada je na novom početku u Crnoj Gori, a njegov prvi utisak biće sigurno izvanredan.