Dončić i Dalas srušili Hardena i Bruklin: Luka je ponovo blistao, Netsi neočekivano izgubili

Iznenađenje u Njujorku

luka-doncic-bobi-marjanovic-dala-pobeda-nba Izvor: Tanjug/AP/John Minchillo

Maveriksi nisu posustali.

Bobija nismo dugo gledali na terenu, ali je Dončić ponovo pružio sjajnu partiju. Dalas Maveriksi savladali su Bruklin Netse na gostovanju u Njujorku 115:98.

Tim iz Teksasa vodio je tokom cijelog susreta, već u prvoj četvrtini poveli su dvocifrenom razlikom, a prednost je opstala do kraja. Najveću prednost Maveriksi su imali na početku posljednje dionice, čak +22.

Najbolji u ekipi Dalasa bio je Slovenac Luka Dončić koga je rekordan broj poena protiv Nju Orleansa očito motivisao i za sipanje poena Netsima. On je protiv Hardena i ekipe upisao 27 poena, šest poena i sedam asistencija.

Bobi Marjanović na parketu je proveo samo tri minuta i nije zabilježio poene, za razliku od prethodne utakmice koju je odlično odigrao.

Pobjedi Maveriksa doprineo je i Kristaps Porzingis koji je ubacio 18 poena i upisao četiri skoka, dok je na strani Bruklina, a i najefikasniji na utakmici bio uobičajeno Džejms Harden. Brada je zabilježio 29 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Za Netse su pored Hardena najviše poena ubacili Braun i Grin, obojica po 12.

Dalasu je zasigurno u prilog išlo što na parketu zbog povreda nisu bili Kevin Durent i Kajri Irving. Dončić, Bobi i saigrači deveti su na tabeli Zapadne konferencije, imaju 16 pobjeda i isto toliko poraza.

Harden i Netsi u Istočnoj konferenciji trenutno drže drugo mjesto, zabilježili su 22 trijumfa i 13 poraza.