Šok za Budućnost u Beogradu, još jedan poraz: Megin centar radio šta je htio, Kobs i Micov nisu uspjeli da preokrenu!

Autor Haris Krhalić

Mladi tim Mege je sjajno odgovorio poslije serije nešto lošijih rezultata.

Mega Budućnost poražena u Beogradu Izvor: MN PRESS

Meč je prijetio da bude otkazan, pa je pomjeren u drugu halu zbog poplave na Novom Beogradu, a na kraju je dolazak u naselje Braće Jerković prijao Megi!

Košarkaši domaće ekipe napravili su iznenađenje i uspjeli su da savladaju Budućnost, te da tako nanesu tek drugi poraz crnogorskom predstavniku u ABA ligi.

MEGA - BUDUĆNOST 87:81 (23:19, 32:19, 17:25, 15:18)

Mega je dominirala u prvom poluvremenu i na odmor je otišla sa 17 poena prednosti, a iako je ekipa Aleksandra Džikića reagovala u trećoj četvrtini i prišla na -3 (83:80) u samom finišu, na kraju nije bilo snage za preokret.

Centar Karlo Matković je sa dabl-dablom od 26 poena i 12 skokova bio prvo ime meča, a uz to je dodao i pet asistencija. Uz njega istakao se i mladi Nikola Jović sa 18 poena, a Malkom Kazalon je imao 12.

U poraženom timu Džastin Kobs je imao 19, veteran Vladimir Micov 17, a centar Vili Rid 11 poena uz 9 skokova. Ovo je bila treća pobjeda Mege u ovogodišnjem izdanju ABA lige, a ovo je drugi poraz Budućnosti.

Oba su došla na gostovanjima u Beogradu, a prošli put je od njih bila bolja Crvena zvezda u drugom kolu.