NBA: Plej-of je počeo!

Majami je kao domaćin imao 24 poena prednosti u trećoj četvrtini i izgubio derbi Floride protiv Orlanda - 96:99!?

NBA: Plej-of je počeo! Izvor: MONDO

Baš se zaoštrilo...

Derbi Floride, odigran u noći između četvrtka i petka, samo je nagovijestio nešto što bismo mogli da gledamo kada počne NBA plej-of. Majami je kod kuće vodio 73:49 u trećoj četvrtini, a Orlando uzvratio serijom 40:9 i na kraju pobijedio - 99:96!

Povratak iz "minus 24" drugi je najveći "kambek" u istoriji Orlanda, poslije pobjede u Klivlendu 1989. godine poslije deficita od 25 poena...

A, za "Big 3" i trenera Erika Spoelstru nova glavobolja: Majami je u kratkom periodu izgubio i od trećeg najvećeg rivala sa istoka, poslije Bostona i Čikaga.

"Neshvatljivo", kratko je prokomentarisao as Majamija Dvejn Vejd, koji je u kombinaciji sa Lebronom Džejmsom ubacio 47 poena Orlandu u prvom poluvremenu, dva više od cijelog protivničkog tima.

Medžik je napravio "magičnu" seriju koja je počela u trećoj i trajala do pred kraj četvrte četvrtine. Za 15 minuta, zaostatak od 24 poena, Orlando je pretvorio u vođstvo od 89:82, poslije čega je rutinski priveo utakmicu kraju.

"Ovo zahtijeva objašnjenje... A, nemam ga", rekao je trener Orlanda Sten Van Gandi, koji priznaje da nije očekivao ovakvu partiju Džejsona Ričardsona.

Džej-Rič ubacio je 24 poena, od čega 11 u fatalnoj seriji po domaći tim. Džamir Nelson nadovezao se sa 16, od čega 12 u periodu preokreta, a Dvajt Hauard postigao je 14 poena, uz 18 skokova. I još jedan podatak, Hauard je u trećoj četvrtini sam nadskočio Majami - 9:8.

"Upropastili smo i previše utakmica u kojima smo bili u vođstvu. Moramo da uradimo nešto po tom pitanju", rekao je krilni centar Majamija Kris Boš.

Uprkos tome što je Džejms utakmicu završio sa 29, a Vejd sa 28 poena, Majami je izgubio i sada u tom gradu već vlada zebnja da u plej-ofu neće biti uspjeha ukoliko Spoelstra ne poradi na odbrani. Majami može svakoga da "napuni", ali i da primi poen više od svakog ozbiljnijeg protivnika.

Na debiju za Majami, veteran Majk Bibi igrao je 19 minuta, ubacio tri poena, uz tri skoka i asistenciju.

REZULTATI:

Majami - Orlando 96:99
/Džejms 29 - Ričardson 24/

Juta - Denver 101:103
/Majls 22 - Louson 23/

ISTOK: (1) Boston 44-15, (2) Majami 43-18, (3) Čikago 41-18, (4) Orlando 40-22, (5) Atlanta 37-24, (6) Njujork 31-28, (7) Filadelfija 30-30, (8) Indijana 27-33, Šarlot 26-34, Milvoki 23-36, Detroit 22-41, Nju Džersi 17-43, Toronto 17-44, Vašington 15-45, Klivlend 11-49.

ZAPAD: (1) San Antonio 50-11, (2) Dalas 44-16, (3) LA Lejkers 43-19, (4) Oklahoma Siti 37-22, (5) Denver 37-26, (6) Portland 34-27, (7) Nju Orleans 35-28, (8) Memfis 34-28, Finiks 31-28, Juta 32-30, Hjuston 31-32, Golden Stejt 27-33, LA Klipers 22-40, Sakramento 15-44, Minesota 15-47.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)