LIGA 6: Bosna "popila" Nektar

Borac Nektar poražen je od Bosne u Sarajevu (86:75) u drugom kolu Lige za šampiona Bosne i Hercegovine.

LIGA 6: Bosna "popila" Nektar Izvor: MONDO

Derbi drugog kola "Lige 6" u sarajevskoj Skenderiji pripao je domaćim košarkašima, kojima je oporavak bio prijeko potreban poslije smrzavanja u Laktašima protiv Igokee (90:53).

"Pivari" su s druge strane došli u Sarajevo poslije trijumfa nad Mladosti u Mrkonjić Gradu, ali nisu mogli da pariraju raspoloženim izabranicima Dejana Parežanina, posebno u trećoj četvrtini.

Učenici Drage Karalića dobro se se držali samo u prvih 20 minuta, iako su Sarajlije konstantno čuvale prednost od nekoliko koševa.

Prelomni trenutak, koji je "podigao" igru Bosne, bila je spektakularna trojka Dine Hodžića na isteku prvog poluvremena, kada je u stilu Dušana Kecmana sa svoje polovine (sa zvukom sirene) povisio vođstvo na na "plus osam" (46:38), što je bila najveća prednost Bosne u prvih 20 minuta.

U nastavku su "studenti" zaigrali još bolje i dobrom odbranom postepeno dizali prednost koja je u jednom trenutku dostigla 21 pogodak. U posljednjem kvartalu, Borac je pokušavao da uhvati priključak, ali više od časnog poraza nije mogao.

Dženan Rahimić bio je najbolji u taboru Sarajlija sa 20 koševa, dok je kao i obično Banjalučane predvodio Siniša Kovačević sa dva poena manje.