LIGA 6: Igokea tri od tri, Široki bolji od Bosne

Igokea je nastavila pobjednički niz u Ligi 6 trijumfom nad Mladosti iz Mrkonjić Grada – 87:80. Široki pregazio "studente" - 90:66.

LIGA 6: Igokea tri od tri, Široki bolji od Bosne Izvor: MONDO

Igokea je slavila na svom prvom gostovanju u Ligi 6 i ostvarila treću pobjedu u isto toliko utakmica i tako se nametnula kao favorit za osvajanje šampionske titule.

Ekipa Mladosti, koja je jedno od najprijatnijih iznenađenja šampionata BiH za košarkaše, držala se dobro u prvom poluvremenu i čak se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću za domaći tim (45:44).

Ipak to je bilo sve od ekipe iz Mrkonjić Grada. Ekipa Slobodana Klipe u nastavku je preuzela stvari u svoje ruke i došla do zasluženog trijumfa.

Mladost sada ima skor od jedne pobjede i dva poraza, a zanimljivo da su Mrkonjićani oba puta poraženi na svom parketu, dok su pobjedu ostvarili na gostovanju u Čapljini.

Košarkaši Širokog Brijega u derbiju 3. kola Lige 6 sa ubjedljivih 90:66 savladali su Bosnu i tako se iskupili za poraz od Igokee u prošlom kolu.

“Studenti” su držali rezultatski priključak samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 20:18, ali već po isteku narednih deset minuta na semaforu je stajalo 47:38.

Široki je svog protivnika potpuno slomio u trećem periodu u kojem je došao na “plus 20” a do kraja utakmice ta prednost je samo još povećana.