NBA: Da se zna gazda na Istoku

Samo teorija deli Bulse od prvog mjesta na Istoku pred plej-of. U duelu sa Bostonom dokazali su da im u konferenciji nema premca - 97:81.

NBA: Da se zna gazda na Istoku Izvor: MONDO

Naravno, najzaslužniji za 17. pobedu Čikaga u posljednjih 19 utakmica bio je Derik Rouz, sa 30 poena.

"Oduvijek sam govorio da možemo da se nosimo sa najboljim timovima u NBA ligi", pun je samopouzdanja Derik Rouz.

"I pre početka sezone sam vidio da je ekipa spremna da se bori i da je gladna pobjeda", dodao je najbolji igrač Čikaga i kandidat za titulu MVP.

Rouz je u potpunosti nadigrao Redžona Ronda i već u prvom poluvremenu je ubacio 16 poena.

Najjaču podršku, kao i obično, imao je u Luolu Dengu (23p) i Krlosu Buzeru (14p, 12sk).

Kod gostiju najefikasniji je bio Pol Pirs sa 15 poena, Kevin Garnet je svih deset dao u drugom poluvremenu. Nenad Krstić je za 18 minuta ubacio šest poena i imao tri skoka, dok je Saša Pavlović za tri minuta imao dva poena.

Matematički gledano, Boston i dalje ima šanse da pretekne Čikago do kraja regularnog dela, ali sigurno je da ni Dok Rivers ni njegovi igrači ne vjeruju u to već su koncentrisani na borbu za drugu poziciju sa Majamijem. Vjerovatno će direktni duel u nedjelju odlučiti ko će plej-of dočekati odmah iza leđa lidera.

Portland je pobijedio Jutu u Solt Lejk Sitiju 98:87 i osamio se na šestom mjestu Zapada, za korak pobegavši Nju Orleansu. Džerald Valas je bio dominantan na terenu, a u pobjedi je učestvovao sa 29 poena i osam skokova.

REZULTATI:

Čikago - Boston 97:81

Juta - Portland 87:98

TABELE

Istok: 1. Čikago 58-20, 2. Boston 54-24, 3. Majami 54-24, 4. Orlando 50-29, 5. Atlanta 44-34, 6. Njujork 40-38, 7. Filadelfija 40-39, 8. Indijana 36-43...

Zapad: 1. San Antonio 60-19, 2. LA Lejkers 55-23, 3. Dalas 53-25, 4. Oklahoma Siti 52-26, 5. Denver 48-30, 6. Portland 46-33, 7. Nju Orleans 45-33, 8. Memfis 44-34, 9. Hjuston 41-38...