NBA: Lejkersi padaju, Memfis ide u plej-of

Čikago osigurao prvo mjesto Istoka, a Memfis plasman u plej-of. Lejkersi nanizali četvrti poraz, Krstić i Stojaković solidni u pobjedama.

NBA: Lejkersi padaju, Memfis ide u plej-of Izvor: MONDO

Ekipa Lejkersa zabilježila je četvrti poraz u nizu, pošto su ih na gostovanju u Portlandu savladali domaći Blejzersi sa 93:86. Tim iz Los Anđelesa tako je izgubio trku za prvo mjesto na Zapadu uoči plej-ofa, pa im sada predstoji borba za mjesto broj dva.

"Naš tim izgleda sporo i pomalo umorno, nadam se da to možemo da promjenimo u nastavku. Uvijek je iznenađujuće kada vas jedan tim ovako pobijedi", izjavio je poslije poraza Kobi Brajant, najefikasniji u ekipi Lejkersa sa 24 poena.

Pobjednički tim, koji je imao prednost i od 24 poena, predvodio je Lamarkus Eldridž sa 24 poena i 11 skokova, Džerald Valas ubacio je 19, uz 13 uhvaćenih lopti, dok je i Andre Miler zabilježio 12 pogodaka i 13 asistencija.

Memfis je posljednja ekipa koja je osigurala nastup u plej-ofu. Grizliji su bili bolji od Sakramenta rezultatom 101:96.

Oni će se za što bolji plasman na Zapadu boriti sa Portlandom i Nju Orleans Hornetsima, timovima koji su takođe slavili u noći između petka i subote.

Čikago je osigurao prvo mjesto Istočne konferencije, poslije čak 14 sezona, pobjedom nad Klivlendom (93:82). Karlos Buzer predvodio je Bulse sa 24 pogotka i 11 skokova, dok je kod Kavalirsa najbolji bio Džej Džej Hikson sa 22 poena i 15 uhvaćenih lopti.

Boston je na svom terenu savladao Vašington sa 104:88, uz 17 poena i šest skokova Nenada Krstića za 27 minuta provedenih na parketu.

Dobru partiju pružio je i Predrag Stojaković, u pobjedi Dalasa nad Klipersima (107:96). On je za 12 minuta ubacio deset koševa.

TABELE
Istok: 1. Čikago 59-20, 2. Boston 55-24, 3. Majami 55-24, 4. Orlando 50-29, 5. Atlanta 44-35, 6. Njujork 41-38, 7. Filadelfija 41-39, 8. Indijana 37-43...

Zapad: 1. San Antonio 60-19, 2. LA Lejkers 55-24, 3. Dalas 54-25, 4. Oklahoma Siti 53-26, 5. Denver 48-31, 6. Portland 47-33, 7. Nju Orleans 46-33, 8. Memfis 45-34...

(MONDO, foto: Beta/AP)