"Mali mravi" prvaci Evrope

Juniori Zagreba osvojili "NIKE IJT" turnir Evrolige pobjedom nad Žalgirisom u finalu - 76:65 (12:16, 20:18, 21:9, 23:22).

"Mali mravi" prvaci Evrope Izvor: MONDO

Fenomenalni trio Dario Šarić, Mario Hezonja, Dominik Mavra predvodio je Zagreb do četvrte pobjede na takmičenju u Barseloni i kontinentalne titule.

Žalgiris je na poluvreme otišao sa dva poena prednosti, ali su "mravi" u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat i u završnici uspjeli da sačuvaju vođstvo.

Presudna je bila serija od 11:0 između 27. i 30. minuta, poslije koje je Zagreb stekao osam poena viška (50:42). Litvanci su zaprijetili smanjivši na 56:54, na šta je pomenuti trio Zagreba potpomognut trojkama Antonija Kraljića imao pravi odgovor.

Šarić je utakmicu završio sa "tripl-dabl" učinkom - 19 poena, 14 skokova i deset asistencija. Hezonja je takođe ubacio 19 poena, a Mavra 16, uz šest skokova i pet ukradenih lopti.

Najefikasniji u redovima Žalgirisa bili su Večvagars i Gudaitis sa po 13 poena.

Na ovogodišnjem "Nike IJT" turniru nastupili su Crvena zvezda i FMP Železnik, ali su završili takmičenje u grupi sa po jednom pobjedom i dva poraza.

FMP je bio šampion Evrope 2008. i 2009, dok je prošle godine u Parizu trijumfovao francuski INSEP.