F4: Montepaskiju utješna pobjeda

Italijanski tim nadigrao Real Madrid (80:62) i po treći put u istoriji zauzeo treće mesto na Fajnal foru Evrolige.

F4: Montepaskiju utješna pobjeda Izvor: MONDO

Pokazalo se da su bili u pravu svi koji su tvrdili da je Real daleko najslabiji od četiri učesnika završnog turnira u Barseloni.

Ekipa Montepaskija u sedmom minutu je povela rezultatom 12:2 i rutinski odigrala ostatak utakmice za treću poziciju u Evropi protiv madridskih "kraljeva" - 80:62 (19:11, 17:21, 21:13, 23:17).

Krištof Lavrinovič postigao je 17 poena, Bo Mekejleb deset, dok je Milovan Raković uz osam poena imao 11 skokova, dvije ukradene lopte i blokadu. Marko Jarić zabilježio je dva poena (šut 1/6), pet skokova i dvije ukradene lopte za 12 minuta.

U poraženom timu se sa 23 poena izdvojio Serhio Ljulj, a niko drugi nije ubacio više od osam poena!

Trener Emanuele Molin dao je šansu Novici Veličkoviću u posljednjoj četvrtini i reprezentativac Srbije "odgovorio" je sa sedam poena.

Slobodnim bacanjima poslije skoka u napadu smanjio je na 57:47, a dva minuta kasnije asistirao Anti Tomiću za 61:53. Međutim, Sijena je uzvratila serijom od 7:0 preko Karareta i Zizisa, čime je definitivno osigurala pobjedu.

Montepaski je na F4 učestvovao po četvrti put u posljednjih devet godina. Finale ostaje neostvareni san tog kluba, ali je potvrdio klasu i ozbiljnost time što je po treći put izašao kao pobjednik iz "utješne" utakmice.

Real se pojavio na F4 poslije pauze od 15 godina i potpuno razočarao.

Kako je odigrao u petak i u nedelju, može se reći da je šteta za košarku što umjesto njega nisu nastupili Olimpijakos, Barselona, pa čak i Valensija, koju je Real eliminisao u četvrtfinalu plej-ofa (3:2).

Meč za titulu prvaka Evrope, Panatinaikos - Makabi, počinje u 16.30.