Bogdanova košmarna noć u NBA ligi! Dugo se nije ovoliko mučio, ali Atlanta je živa!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović odigrao loš meč protiv San Antonio Sparsa.

Loša partizja Bogdana Bogdanovića u pobjedi Atlante Izvor: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Košarkaši Atlante upisali su veoma važnu pobjedu nad San Antonio Sparsima (109:99) i najavi da bi u narednom periodu mogli da budu u nešto boljoj formi, iako je jedan od najboljih igrača tima bio ispod svog nivoa. Srpski bek i kapiten srpske reprezentacije Bogdan Bogdanović - najbolji igrač Srbije za 2023. godinu - šutirao je veoma tankih 2/10 na meču protiv tima iz Teksasa, koji je završio sa samo pet poena, dva skoka i jednom asistencijom za više od 25 minuta na parketu.

Bila je ovo jedna od najslabijih partija Bogdana Bogdanovića u sezoni, nakon što je prethodnih sedmica igrao u nevjerovatnoj formi i sasvim zasluženo se kandidovao za najboljeg šestog igrača u ligi. Večeras nije bio ni blizu takve uloge, ali najbitnije je da je Atlanta preživjela furiozan povratak Teksašana u drugom delu meča i odbila napade koji su mogli da donesu potpuni preokret.

Već u prvoj četvrtini Hoksi su imali 19 poena prednosti, a do poluvremena su stigli čak i do 35 poena razlike! Djelovalo je da je sve gotovo i da će rutinski do pobjede, ali... Tim Grega Popoviča probudio se u nastavku meča, odigrao jedno od najboljih poluvremena u sezoni i u završnici prišao na samo osam poena razlike. Snage za više nisu imali, pa je pobjeda ostala u hali Atlante.

Za nju je najzaslužniji Trej Jang, koji je inače prva zvijezda tima. Ubacio je 36 poena i podelio čak 13 asistencija, što je bilo dovoljno za ovaj veoma važan trijumf. U poraženom timu istakli su se Viktor Vembanjama sa 26 i Džeremi Sočan sa 23 postignuta poena. Ovog puta nedovoljno...