Dončić je čudo, opet je ispisao istoriju NBA: Čak ni Jokić u ovome ne može da mu priđe! (VIDEO)

Luka Dončić igra nevjerovatno ove sezone i posebno u prvom poluvremenu "melje" sve pred sobom.

Luka Dončić 15. dabl-dabl u prvom poluvremenu Izvor: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Djelovalo je da će Sakramento jedno vrijeme voditi bitku sa Denverom, Oklahomom i Minesotom, ali definitivno nisu kadri za tako nešto pošto im je Dalas upravo "oteo" mjesto u plej-ofu i poslao ih u plej-in na deset kola do kraja. Dalas je razbio Kingse 132:96 i to na njihovom terenu, a Luka Dončić je praktično "pješke" odigrao ovu utakmicu i to je opet bilo dovoljno da bi ispisao istoriju NBA lige.

Dončić je meč završio sa 28 poena, 11 skokova, šest asistencija i dvije ukradene lopte, ali samo zato što je sklonio nogu sa "papučice gasa". Bilo mu je dovoljno jedno poluvrijeme da pregazi Sakramento, a nakon toga je trener Džejson Kid očigledno naredio da se čuva snaga. Najteže utakmice tek dolaze.

Luka Dončić
Izvor: Youtube/NBA

Furiozno je krenuo Dončić, pa je u prvom poluvremenu imao 26 poena, sedam skokova i pet asistencija, a vjerovali ili ne - ovo mu je čak 15. put ove sezone da je ubacio bar 25 poena u prvom dijelu utakmice. Sljedeća trojica košarkaša na toj listi, zajedno su to uspjela 14 puta i to dovoljno govori kako Slovenac igra i kako niko ne može da ga zaustavi kada se "zahukta". A posebno kada je protivnik uspavan kao Kingsi.

"Ja sam Džoker, a Kajri je Betmen", poručio je Dončić poslije utakmice u kojoj je njegov "partner u zločinu" Irving ubacio još 24 poena, dok je sa klupe Tim Hardavej dodao 22. Dante Egzum je imao šest poena. S druge strane u ekipi Kingsa svi su loše odigrali, ali je Sabonis opet zamalo imao tripl-dabl sa 12 poena, 11 skokova i devet asistencija.

Prethodne noći od srpskih igrača na parketu je bio i Nikola Jović koji je ubacio 11 poena u porazu Majamija od Golden Stejta.