Partizan Zadar ABA liga prenos uživo livestream

U teškom trenutku sezone, Partizan odigrao fokusirano i deklasirao Zadar u Beogradskoj areni, 113:74.

Partizan Zadar ABA liga prenos uživo livestream Izvor: MN PRESS

KK Partizan pobijedio je Zadar 113:74 u posljednjem meču ligaškog dijela regionalnog takmičenja. Pred 4.500 gledalaca u Beogradskoj areni, ekipa Željka Obradovića savladala je goste iz Hrvatske i pokazala da je fokusirana na odbranu titule u ABA ligi, u situaciji u kojoj je u Evroligi samo teoretski još u igri za plasman u Top 10, odnosno u plej-in.

Pred kraj takmičenja u ligaškoj fazi Evrolige i utakmicu protiv Valensije u petak, Partizan je demonstrirao snagu protivniku iz Zadra koji nije mogao da odgovori na 15 trojki domaćih, na čak 40 skokova (18 više od gostiju), na raspucane role Aleke Avramovića, Džejmsa Nanelija...

Željko Obradović sigurno je insistirao na maksimalnoj ozbiljnosti i njegovi igrači su ispunili taj zadatak. Sada počinje odlučujući dio sezone u regionalnom takmičenju.

20:50

Kraj utakmice, Partizan je deklasirao Zadar!

Konačan rezultat je 113:74! Crno-bijeli su šampionski stavili tačku na ligaški dio sezone i pokazali da su usredsređeni na odbranu titule u ABA i kada im je situacija u Evroligi izmakla iz kontrole!

20:37

Snažan je Zek Ledej, 96:65

Aplauze je dobio krilni centar crno-belih na pet i po minuta do kraja, dok se iščekuje koliko će crno-beli prebaciti "stotku" u ovom meču

20:12

Partizan je završio sav posao

Iako je tek u toku 24. minut, zakucavanjem Balše Koprivica na asistenciju Doužera Partizan je poveo čak 70:45. Ekipe odlaze na tajm-aut

19:58

Na poluvremenu, Partizan vodi 55:41

Crno-bele predvode Džejms Naneli sa 14 poena, Aleksa Avramović sa 10, Kevin Panter sa osam..

19:35

Naneli za tri i po minuta ubacio 12 poena!

Motivisan je Partizanov šuter i nestvarnim početkom meča doneo je crno-belima prednost 34:24 u 15. minutu mirne utakmice u Areni.

19:28

Koprivica za 20:11 na kraju 1/4

Aleksa Avramović je pogodio posle prodora, Džejlin Smit je ubacio trojku, a Zek Ledej ubacio je svoj karakterističan "flouter" uz prekršaj, za seriju i vođstvo 18:11. Potom je Koprivica zaokružio seriju crno-belih na 10:0.

19:18

Zadar poveo, 11:10

Karlo Žganec doneo je gostima prvu prednost u 8. minutu. Malo ritma, a mnogo prekida na startu meča u Beogradskoj areni

19:11

Kratak prekid - tehnička za klupu Partizana

Arbitri su zbog prigovora svirali tehničku klupi crno-belih, dok je na semaforu pisalo 8:5 u 6. minutu,

19:06

3' Aleksa Avramović u prvom planu

Pogodak, pa sjajna asistencija do Džejlina Smita, koji ipak nije to dodavanje pretvorio u koš. "Tvrd" početak meča i vođstvo crno-belih 4:2.

19:04

Prve fotografije iz Arene

19:04

Jaramaz nije u sastavu

Džejlin Smit je startni plejmejker crno-belih, dok je Ognjen Jaramaz ostao van 12 za ovaj meč

19:02

Transfer-bomba odjeknula pred meč

Prema pisanju španskih medija, najbolji igrač Zadra i nesuđeni košarkaš Partizana Luka Božić igraće sledeće sezone u Valensiji. On je u Beogradskoj areni večeras zauzeo svoje mesto u startnoj petorci gostiju.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

19:01

Dobro došli u tekstualni prenos

Partizan i Zadar igraju meč bez takmičarskog značaja, jer i jedni i drugi znaju i svoje pozicije i protivnike u plej-ofu, koji će početi u petak. Partizan će igrati protiv Igokee u četvrtfinalu, a Zadar protiv Budućnosti