• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Crvena zvezda našla pojačanje u Španiji: Teodosić dovodi centra po želji novog trenera Navara

 Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina
Izvor mondo.rs

Jedna od meta Crvene zvezde za narednu sezonu je košarkaš Valensije Met Kostelo. Ibon Navaro ga odlično poznaje.

 Zvezda želi Meta Kostela iz Valensije Izvor: MARKO METLAS/© MN PRESS, ALL RIGHTS RESERVED

Crvena zvezda bi novo pojačanje mogla da nađe upravo u Španiji. Na meti je košarkaš Valensije Met Kostelo (32) koji je tamo već dvije godine. Njega novi trener srpskog tima Ibon Navaro odlično poznaje i mogao bi da bude jedno od pojačanja za predstojeću sezonu.

"Kostelo je blizu dolaska na Mali Kalemegdan i slovi za najrealniju opciju na tržištu. Ono što olakšava posao je to što je i sam igrač izrazio želju da zaigra u Zvezdi. Projektovan je kao luksuzna treća opcija u rotaciji koja donosi vrhunsku taktičku fleksibilnost kroz širenje reketa i odličan šut za tri poena. To automatski prazni reket i ostavlja prostor za bekove da napadaju obruč, a ima i dobru vezu sa bivšim saigračem iz Baskonije Čimom Monekeom", navodi se u tekstu "Sportskih".

U istom tom tekstu se ističe i da crveno-bijeli traže i još jedno pojačanje na poziciji pet jer je izvjestan odlazak i Hasijela Rivera.

"Pored Izundua i potencijalnog dolaska Kostela traži se još jedan, startni centar. Profil tog igrača je strogo definisan, zahtjeva se izuzetno mobilan centar sposoban da trči u tranziciji i da agresivno iskače na protivničke bekove. Potencijalna rješenja paralelno se skeniraju u Evropi i Americi. Trener Navaro još uvijek nije stigao u Beograd, ali iza kulisa radi i u intenzivnom je kontaktu sa menadžmentom kluba u koordinaciji sa sportskim direktorom Milošem Teodosićem, skauting službom i ostatkom trenerskog tima se 'češlja' cjelokupno tržište u potrazi za najboljim mogućim rješenjima", stoji u tekstu.

Ko je Met Kostelo?

Met Kostelo je rođen u Americi i tamo je išao u srednju školu Auburn, pa na koledž Mičigen Stejt. Nije izabran na NBA draftu, pokušao je da se probije do najjače košarkaške lige na svijetu i u tome nije uspio. Bio je kratko u San Antoniju i njihovom razvojnom timu sa kojim je osvojio i Razvojnu ligu. Poslije toga je "prešao okean" došao u Avelino, pa je igrao u Gran Kanariji i Baskoniji prije prelaska u Valensiju.

Inače, igra za reprezentaciju Obale Slonovače pošto je naturalizovan. Igrao je za njih tokom Afrobasketa 2021. godine i pomogao im je da osvoje srebro, zlato je pripalo Tunisu (78:75). Ove godine je u Evroligi imao prosjek od 6,2 poena, 3,8 skokova i šut za tri od skoro 40 odsto (39,5).

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC