Širokom Kup BiH

Košarkaši Širokog osvojili Kup BiH.U Finalu pobijedili Igokeu 77:76.

Široki je Igokeu pobijedio u neizvjesnoj završnici poenima Džonsa osam sekundi prije kraja meča. Potom je Džons promašio i dodatno slobodno bacanje. Igokea je imala posljednji napad, ali je šut za pobjedu promašio Gipson i trofej je ponovo u rukama košarkaša Širokog.

U Trebinju, koje je bilo domaćin završnog turnira vidjena je sjajna utakmica sa mnogo prokreta u posljednjoj četvrtini.

Široki je bolje otvorio meč i poslije prve četvrtine imao devet poena viška (26:17). Do kraja prvog poluvremena nije se puno promijenilo i Široki je na odmor otišao sa viškom od 10 poena (46:36).

U drugom poluvremenu bolja igra Igokee, koja je u posljednjoj dionici imala i prednost, ali nisu uspjeli odbraniti trofej osvojen prošle godine u Laktašima.

U pobjedničkom timu četiri igrača sa dvocifrenim učinkom. Dzons je postigao 23, Buva 22, a Bilinovac i Bošnjak su dodali po 10 poena.

Na drugoj strani Jorović je postigao 20, Mirković 11, a Gajović 10 poena.

IGOKEA: Dozet 2, Jorović 20, Gajović 10, Radukić, Nikolić 6, Gordić 8 (8 as), Gipson 4, Bakić, Mirković 11, Štemberger 2, Vilijams 7, Bunić 6.

ŠIROKI PRIMORKA: Vragović, Katić 7, Mikulić, Ćorić, Bilinovac 10, Bošnjak 10, Pašalić 6, Džons 23, Buva 20 (6 sk), Rikić 1, Opačak.

(MONDO:Foto:basket.ba)