NBA: Triler u Stejpls centru

Sjajnom partijom u posljednjoj četvrtini i novim fantastičnim izdanjem Kevina Duranta, Oklahoma slomila otpor Lejkersa. Čikago bolji od Bruklina.

Pobjeda najboljeg tima NBA lige ove sezone protiv jednog od najlošijih nije iznenađenje.

Ali, iznenađenje je to što su Los Anđeles Lejkersi u posljednju dionicu meča sa Oklahomom ušli sa "plus 10" (82:72).

Da ne dođe do senzacije pobrinuo se trenutno najbolji igrač lige, Kevin Durant.

U 43. pobjedi Oklahome (107:103) ubacio je 43 poena, imao 12 skokova (sve u odbrani), sedam asistencija i tri ukradene lopte.

Što se tiče slavnih Lejkersa, oborili su neslavan klupski rekord sa sedam uzastopnih poraza na domaćem terenu, ukupno 35. ove sezone, a 22. u poslejdnih 27 utakmica.

U drugom meču igranom u noći između četvrtka i petka, Čikago je kao domaćin savladao Bruklin 92:76.

Već u prvoj dionici Bulsi su pobjegli na 10 poena razlike, a onda u četvrtoj četvrtini dodali gas za ubjedljiviju pobjedu.

Najefikasniji igrač meča bio je krilni centar Čikaga Taj Gibson sa "samo" 16 poena.

Ovaj duel obilježio je incident sredinom treće dionice, kada je umalo došlo do tuče Džimija Batlera iz Čikaga i Džoa Džonsona iz Bruklina:
(MONDO:Foto: Beta/AP/Mark J. Terrill)