Kad Valensija stegne odbranu

Gipuskoa iz San Sebastijana u trećoj četvrtini ubacila samo dva poena i poslije "plus 12" na poluvremenu izgubila utakmicu.

Španska liga godinama važi za najkvalitetniju u Evropi, a njene utakmice osim dobre košarke često umiju da izrode i neki kuriozitet.

Gipuskoa Basket i Valensija u nedjelju popodne su odigrali krajnje nesvakidašnji meč, u kome je domaćin na poluvremenu vodio 35:23, a gosti na kraju pobijedili rezultatom 50:57.

Tim Velimira Perasovića, za koji zbog povrede dugo ne igra Vladimir Lučić, preokret je napravio u trećoj dionici, koju je riješio u svoju korist sa nevjerovatnih 15:2!?

Jedina dva poena za Gipuskou ubacio je mladi srpski centar Goran Huskić u 29. minutu, prekinuvši seriju Valensije od 13:0, a sljedeća lopta prošla je kroz obruč gostiju tek sredinom četvrte četvrtine.

To znači da je ekipa iz San Sebastijana postigla jedan jedini koš za više od 14 minuta!

Valensija sa skorom 17-2 zauzima drugo mesto na tabeli i jedini je pravi takmac neporaženog Real Madrida (19-0), dok se Gipuskoa (8-11) nalazi malo ispod sredine tabele.

(MONDO, Foto: acb.com/L. Garcia)