Galata preko Olimpijakosa u Top 16!

Crvena zvezda Telekom sada može da "bira" između grupe sa bratskim Olimpijakosom i grupe sa Galatasarajem.

Galata preko Olimpijakosa u Top 16! Izvor: MN PRESS

Ime poslednjeg učesnika Top 16 faze Evrolige iz D grupe određeno je ishodom utakmice Galatasaraj - Olimpijakos 79:74!

Turski tim ušao je u poslednje kolo sa skorom 3-6 i šansom da ode dalje ako savlada Olimpijakos, a Neptunas (4-5) izgubi u Valensiji.

Drugi deo uslova mogao se smatrati ispunjenim već na poluvremenu, kada je tim Vladimira Lučića (nije igrao) i Nemanje Nedovića stekao 21 poen prednosti (52:31).

Početkom četvrte četvrtine rezultat je bio 85:50, a na kraju 103:65, uz 11 poena, tri skoka i pet asistencija Nedovića.

U Istanbulu je bilo daleko uzbudljivije, uprkos praznim tribinama (tri meča suspenzije zbog incidenata pre i za vreme utakmice protiv Crvene zvezde Telekom), a na kraju su se radovali "persona non grata" u Srbiji, trener Ergin Ataman i njegova desetkovana ekipa.

Ataman je u četvrtak koristio samo sedmoricu igrača, među kojima i Vladimira Micova (13p, 5sk), dok je Zoran Erceg pauzirao zbog povrede.

Galatasaraj je odlično počeo meč pred praznim tribinama, vođstvom od 11:0, ali je Olimpijakos brzo uhvatio priključak i otišao na odmor sa "plus dva" (36:38).

Izjednačena borba vođena je do sredine treće deonice (51:50), kada je Met Lodžeski ubacio trojku. Ispostavilo se da su Olimpijakos neće poentirati gotovo pet minuta i domaćin je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 57:50.

Martinas Pocius potom je "vezao" dve trojke i povisio na 63:52. Učinilo se da je pobednik na vidiku, ali gosti nisu odustali i bivši plejmejker Partizana Oliver Lafajet je u 36. minutu poentirao za 65:64...

Usledila je neizvesna završnica, u kojoj je bolji i koncentrisaniji bio tim koji je imao šta da izgubi i bio daleko zainteresovaniji za rezultat. Karlos Arojo i Sinan Guler su 55 sekundi pre kraja doneli Galatasaraju 73:68, dok su na drugoj strani grešili i promašivali Vasilis Spanulis i Tremel Darden.

Tih "plus pet" je iskusnim pojedincima u turskom timu bilo dovoljno da toliko željenu pobedu zapečate pogocima sa linije slobodnih bacanja.

Eliminisan je debitant, Neptunas, koji ruku na srce nije ni zaslužio da prođe sa svih pet poraza u gostima, prosečnom razlikom od 22 poena po utakmici.

Drugo mesto u grupi pripašće pobedniku meča Crvena zvezda Telekom - Laboral Kuća (petak, 19.00) i taj tim će u Top 16 voditi borbu sa Galatasarajem, Realom, Makabijem i Panatinaikosom, od timova koji su već definisali svoj konačan plasman u prvoj fazi. Tu će 99 odsto biti i Barselona, kao pobednik C grupe.

Poraženi, trećeplasirani, naći će se u grupi sa Olimpijakosom, CSKA, Efesom, Emporio Armanijem, najverovatnije Fenerbahčeom...

REZULTATI I PAROVI 10. KOLA

Grupa A

Real Madrid - Efes 90:70

u petak

Nižnji Novgorod - Uniks 18.00
Žalgiris - Sasari 18.45

TABELA: Real* 8-2, Efes* 6-4, Uniks 5-4, Žalgiris 4-5, Nižnji 4-5, Sasari 1-8.

Grupa B

CSKA - Limož 88:56

Makabi - Unikaha 81:73

u petak

Alba - Cedevita 20.15

TABELA: CSKA* 10-0, Makabi* 7-3, Alba* 4-5, Unikaha* 4-6, Cedevita 2-7, Limož 2-8.

Grupa C

Turov - Emporio Armani 96:101

u petak

Fenerbahče - Bajern 21.00
Panatinaikos - Barselona 21.00

TABELA: Barselona* 8-1, Fenerbahče* 7-2, PAO* 5-4, Armani* 5-5, Bajern 2-7, Turov 1-9.

Grupa D

Valensija - Neptunas 103:65

Galatasaraj - Olimpijakos 79:74

u petak

Crvena zvezda Telekom - Laboral Kuća 19.00

TABELA: Olimpijakos* 8-2, Zvezda* 5-4, Laboral* 5-4, Galatasaraj* 4-6, Neptunas 4-6, Valensija 3-7.

SASTAV TOP 16 GRUPA

Grupa E: A1 (Real), B2 (Makabi), C3 (Panatinaikos), D4 (Galatasaraj), C1, D2, A3, B4.

Grupa F: B1 (CSKA), C2, D3, A4, D1 (Olimpijakos), A2 (Efes), B3, C4 (Armani).