Grobari da časte Džikića!

Krka fanatičnom igrom u odbrani slomila otpor Olimpije, što nekolicini timova daje šansu da se vrate u trku za plej-of.

Borba za prva četiri mesta na tabeli ABA lige dobila je na neizvesnosti u subotu uveče, pošto je Krka u Novom Mestu pobedila Olimpiju rezultatom 71:54 (13:16, 19:16, 12:6, 27:16).

Ljubljančani su došli na teren prvaka Slovenije sa namerom da se učvrste na poziciji sa koje se ide u plej-of, ali su ih puleni Aleksandra Džikića "samleli" u odbrani, pogotovo u trećoj četvrtini.

Krka je u poslednjih 10 minuta ušla sa šest poena prednosti (44:38), a onda je u obostrano "tvrdoj" i neefikasnoj igri proradio šut Nebojše Joksimovića i Mateja Rojca, koji su neumoljivo povećavali vođstvo, sve do maksimalnih 69:48 u finišu utakmice.

Olimpija je sa skorom 8-5 sada samo korak ispred Cibone (7-6), a može da joj priđe i Partizan ako pobedi Budućnost u Pioniru, pa i Solnok, mada će mađarski tim imati težak zadatak u Zagrebu protiv Cedevite.

Naravno, Krka nije ove subote igrala za druge timove, već prevashodno za sebe. Kako zbog lokalnog rivaliteta sa "zmajčekima", tako i da bi prekinula seriju od šest poraza.

Definitivno su više želeli ovaj trijumf, pa sada ni oni nisu previše daleko od vodećeg kvarteta.

Olimpija je imala šut iz igre 33 odsto, promašila devet od 21 slobodnog bacanja i izgubila 18 lopti (šest više od domaćina), što sve zajedno verovatno ne bi bilo dovoljno za pobedu ni nad Levskim.

KRKA: Rojc 16 (trojke 3/4), Joksimović 14, Armsted 9, Hukić 9, Bolčina 6, Vangmene 6, Buker 4, Mulalić 3, Lapornik 2, Kastrati 2.

OLIMPIJA: Omić 11, D. Murić 11, Kanacević 7, Prepelić 6, Marineli 6, Hrovat 5, Brodnik 4, Marinović 3, Mahkovic 1.

MZT Skoplje - Crvena zvezda Telekom 20.30

TABELA: Zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Cedevita 8-4, Olimpija 8-5, Cibona 7-6, Partizan 6-6, Solnok 6-6, Krka 6-7, Mega 6-7, Zadar 5-7, Metalac 4-8, MZT 4-8, Igokea 4-9, Levski 1-12.