Gube Partizanovi rivali...

Posle Cibone, u subotnjem meču 15. kola ABA lige poražena i Olimpija, u Zagrebu od Cedevite.

Košarkašima Partizana ukazala se prilika da pobedom nad Krkom u Novom Mestu izbiju na deobu četvrte pozicije na tabeli ABA lige.

Tamo ih "čekaju" Olimpija i Cibona, izjednačene sa skorom 8-7, nakon što je branilac titule izgubio u Beogradu od Crvene zvezde Telekom, a "zmajčeki" od Cedevite.

Mada sastav Jasmina Repeše nije bio naročito inspirisan, pitanje pobednika u principu se nije postavljalo - 66:60 (12:18, 20:11, 18:15, 16:16).

Miro Bilan postigao je 17, Roko Ukić 13 poena, a na drugoj strani Blaž Mahkovic 16 i Dino Murić 13.

Olimpija je dobro počela utakmicu, vodila je do pred kraj prvog poluvremena, dok je u nastavku meča Cedevita postepeno uvećavala prednost i u 35. minutu otišla na maksimalnih "plus 15" - 61:46.

Olimpija je zapretila smanjivši na 64:60, minut pre kraja imala je i napad, ali je nesporazum Marinovića i Omića rezultirao izgubljenom loptom. Time se ugasila nada u fantastičan preokret, kakav je napravila Cibona upravo protiv Olimpije u prethodnom kolu.

Zadar je, u međuvremenu, nastavio sa solidnim partijama i pobedom nad MZT Skopljem stigao na korak od timova koji se bore za plasman u plej-of.

Metalac - Solnok 20.30

TABELA: Zvezda 15-0, Budućnost 11-3, Cedevita 11-4, Olimpija 8-7, Cibona 8-7, Partizan 7-7, Zadar 7-8, Krka 6-8, Mega 6-8, Solnok 6-8, Igokea 5-9, Metalac 5-9, MZT 5-10, Levski 1-13.