Zvezdi trofej u Kraljevu, Sofo MVP!

U okviru "Mega Leks Kupa" u Kraljevu, Crvena zvezda je u finalu pobedila ekipu domaćina – Mega Leks rezultatom 79:69. Dominirali Tompson i Skorcanitis.

Crvena zvezda Telekom je u subotu savladala PAOK, a Mega Leks turski Trabzon, pa su tako dva srpska tima zakazala finale u nedelju.

Crvena zvezda Telekom - Mega Leks 79:69!

Pet pripremnih utakmica i pet pobeda za Crvenu zvezdu.

Mega je bolje otvorila utakmicu i imala ozbiljnu prednost nad Crvenom zvezdom, ali su crveno-beli (na ovoj utakmici smao beli) na poluvreme ipak otišli sa ubedljivom prednošću – 41:32. Zvezda je i tokom trećeg perioda igre održaval prednost nad Megom na sigurnih 10 poena razlike.

Mega se ozbiljno približila Zvezdi u toku poslednje četvrtine, pa su bili na samo "minus tri" i priliku da odu na samo "minus jedan", međutim, dva promašena slobodna bacanja Jankovića, a onda su poeni Tompsona i Gudurića i definitivno rešili pitanje pobednika.

Kao i u utakmici sa PAOK-om, i danas su u Zvezdi blistala pojačanja.

Najbolji u ekipi Crvene zvezde bio je Rajan Tompson, koji je bio odličan i protiv PAOK-a, a u nedelju je postigao 17 poena. Za MVP turnira proglašen je Sofoklis Skorcanitis, koji je danas ubacio 16 poena.

Kod Mege je najefikasniji bio Rade Zagorac sa 16 poena, a odličan je bio i Nikola Janković sa 15.

Trenutak koji je zabrinuo navijače Crvene zvezde bio je kada se Stefan Jović požalio na povredu u prvoj četvrtini, ali se ubrzo vratio na teren i "bacio se na loptu", kao da se ništa nije desilo.

U meču za treće mesto PAOK je savladao Trabzon 58:56.

Crvena zvezda Telekom i Mega Leks će ubrzo imati i okršaj u ABA ligi, tj. sastaće se već 1. ili 2. oktobra.