Jokić i Lovernj se već kapiraju (VIDEO)

Srpski biser predstavio deo svog talenta u prvoj pripremnoj utakmici pred NBA sezonu 2015/16. "Dabl-dabl" Francuza.

Protekle noći konačno smo dočekali početak kontrolnih utakmica za novu takmičarsku godinu. Već prve večeri, na terenu je bio jedan od trojice debitanata iz Srbije.

Nikola Jokić (20, 211 cm), novi centar Denvera, postigao je u porazu od El-Ej Klipersa (96:113) 14 poena, uz osam skokova.

Mladi Somborac na terenu je proveo 23 minuta i imao je priliku da se lično upozna sa "peticom" Klipersa Deandre Džordanom, koji je u prvom poluvremenu tri puta zakucao, pa ukupno ubacio 15 poena, uz 12 skokova.

Jokićev saigrač, Francuz Žofre Lovernj, završio je meč sa "dabl-dabl" učinkom od 16 poena i 11 skokova. Nekadašnji kapiten Partizana i srpski talenta očigledno se jako dobro shvataju od prvih dana saradnje.

Odlukom trenera Majka Melouna, Denver je nastupio u kombinovanom sastavu jer, pored ostalih, nisu nastupili Danilo Galinari, Majk Miler, Jusuf Nurkić, ali ni Met Džening, prošlosezonski igrača Efesa.