Dudin revanš Cedeviti!

Efes u poslednjih osam minuta napravio veliki preokret i pobedio identičnim rezultatom, kao Zagrepčani u Istanbulu...

Efes - Cedevita 75:81, pa Cedevita - Efes 75:81!

Tim Dušana Ivkovića se u okršaju direktnih rivala za plasman u Top 16 fazu Evrolige revanširao Zagrepčanima za poraz na domaćem parketu. Efes i Cedevita sada su izjednačeni na tabeli B grupe sa skorom 4-4, ali i u međusobnom bilansu.

Oba tima naći će se nadomak cilja, ako u ostalim utakmicama 8. kola (Laboral - Limož i Olimpijakos - Armani) budu slavili domaćini.

Cedevita je posle izjednačene igre i nešto dužih perioda vođstva Efesa u prvih 25 minuta, preuzela kontrolu serijom od 19:4, čiji glavni akteri su bili Džejkob Pulen i Miro Bilan.

Domaćin je od 49:54 u 26. minutu, stigao do činilo se nedostižnih 68:58 početkom poslednje deonice, ali Efes se nije predao.

Dario Šarić i Birkan Batuk trojkama su završili "kontraseriju" od 17:2, pa je Efes tri minuta pre kraja preokrenuo na 70:75.

Cedevita je u finišu imala dva šuta za izjednačenje, ali trojke su promašili Babić i Arapović. Ivkovićevi izabranici su preciznim izvođenjem slobodnih bacanja uspeli da stave tačku na više nego uzbudljivu utakmicu u dvorani Dražen Petrović.

CEDEVITA: Bilan 18 (8sk), Pulen 17 (5as), Pilepić 12, Babić 10 (7sk)...

EFES: Šarić 16 (10sk), Braun 12 (6sk), Grejndžer 10 (5sk, 6as), Dibler 10, Danston 9 (8sk)...