U ABA ligu... tek posle "majstorice"!

Mega Leks uzvratio "brejk" u Železniku i dobio priliku da u petoj utakmici izbori nastup u ABA ligi. Veliki povratak FMP-a, ali na kraju, ipak, bez snage.

FMP Mega 79:90 Izvor: MN PRESS

Bilo je 26:11 posle prve četvrtine za Megu i niko nije verovao u tom trenutku da će se pitanje pobednika rešavati na loptu, napad...

FMP - Mega Leks 79:90 (11:26, 26:18, 27:21, 15:25)!

Gosti su izjednačili rezultat u seriji na 2:2 i o trećem učesniku ABA lige iz Srbije odlučivaće "majstorica". Možda i najpoštenije u ovom trenutku.

Posle očajne prve četvrtine, košarkaši Slobodana Klipe odigrali su i te kako kvalitetne naredne dve u kojima ne samo da su nadoknadili zaostatak od 15 poena, već su u 24. minutu stekli prednost. Snage za konačni udarac nisu imali. Tim Dejana Milojevića uspeo je da konsoliduje redove i da posle rezultatske ravnoteže na kraju treće i početkom poslednje deonice smogne snage za seriju i novu opipljivu prednost.

Ivica Zubac i Nikola Ivanović imali su odlične partije u dresu Mege. Hrvat je sa 21 poenom bio najefikasniji, dok je Crnogorac postigao 18, ali je upisao osam asistencija. Pratili su ih Rade Zagorac i Aleksandar Rašić sa 14, odnosno 15 poena.

Ognjen Dobrić bio je najbolji u redovima FMP-a sa 19 poena.

Naredna, poslednja utakmica u seriji igra se u nedelju.