Vlado Draganić potopio Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja: Borac m:tel gazi sve redom - 7 od 7!

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su i sedmu pobjedu u novoj sezoni!

Rk Borac - RK Sloga GV/U, PL BiH 8. kolo  Izvor: Screenshot/Youtube/Rec Production

Borac m:tel je nastavio seriju pobjeda!

U sedmoj odigranoj utakmici u okviru osmog kola šampionata Bosne i Hercegovine, izabranici Mirka Mikića su ostvarili i sedmi trijumf!

Na subotnjoj utakmici osmog kola prvenstva Bosne i Hercegovine u dvorani "Borik", izabranici Mirka Mikića su diktirali tempo uprkos velikom broju odigranih susreta u posljednje vrijeme, što je rezultiralo i ubjedljivom pobjedom.

BORAC - SLOGA GV/U 31:24 (14:12)

Banjalučani su dobar dio prvog poluvremena održavali tri razlike, da bi posustali u samom finišu kada su gosti iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja smanjili da "minus jedan", da bi potom u posljednjem napadu prije odlaska na odmor "borčevci" postigli konačnih 14:12.

Furioznom serijom, banjalučki rukometaši su se odlijepili na pet razlike (18:13), pa je gostujući trener Aleksandar Radosavljević bio primoran da pozove minut odmora kako bi zaustavio crnu rupu koja je trajala nepunih sedam minuta.

U 38. minutu prednost Banjalučana je porasla na "plus šest", što su rutinski održavali praktično do samog kraja dvoboja.

Utakmica je u korist crveno-plavih definitivno "prelomljena" na samom početku drugog poluvremena, kada su gosti za 10 minuta postigli samo dva pogotka.

Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Vlado Draganić sa osam golova, šest je uknjižio Luka Perić, dok je dva pogotka manje postigao Nikola Malivojević.

U gostujućem taboru četvorica rukometaša su se po četiri puta upisali u strijelce - to su Goran Biljaka, Amar Amitović, Radovan Uljarević i Goran Šarenac.