BiH Švedska Evropsko prvenstvo prenos uživo livestream

Rukometna reprezentacija BiH poražena od Švedske

BiH Švedska Evropsko prvenstvo prenos uživo livestream Izvor: RS BiH

Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su na otvaranju Evropskog prvenstva od reprezentacije Švedske rezultatom 29:20

„Zmajevi“ su odigrali dosta dobro otvorili utakmicu. Nakon 22. minute rezultat je bio 7:5 u korist Švedske, ali se u posljednjih osam minuta prvog dijela igra reprezentacije BiH u potpunosti raspala.

Prednost je rasla, a na pauzu se otišlo sa +7 za Švedsku.

Otvaranje drugog poluvremena donijelo je ponovo dobru igru „zmajeva“ koji su uspjeli u nekoliko navrata smanjiti na -3.

Međutim, ponovo je posljednjih desetak minuta bilo kobno za „zmajeve“ pa su tako Šveđani napravili seriju 8:1 i na kraju slavili sa devet golova razlike.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Vane sa devet golova. Sandel je postigao pet dok je Gotfridson pogodio četiri puta.

U našoj reprezentaciji Faljić je postigao četiri gola dok su Herceg i Panić dodali po tri.

Benjamin Burić imao je osam odbrana dok je Palička zaustavio čak 14 pokušaja reprezentativaca BiH.

Više detalja o samom meču klikom na „RAZVOJ DOGAĐAJA“.

22:00

- KRAJ -

"Zmajevi" su doživjeli poraz rezultatom 29:20.

21:59

60'- Faljić za 29:20

21:55

57'- Švedska na +10

Serija 6:0

21:55

56'- 27:18

Raspala se igra "zmajeva" u posljednjih 10 minuta utakmice

21:53

55'- Nastavlja se serija Švedske - 26:18

21:49

53'- Sandel vraća na +6 - serija Švedske od 4:1

21:48

52'- Hamidović pa ponovo brzi centar Šveđana

Rezultat je 23:18

21:47

51'- Sandel pogađa za 22:17

21:42

48'- Palička brani sedmerac Hadžiću

21:42

48'- Davidovića pa Bergendal - 21:17

21:40

47'- Vane ponovo koristi sedmerac - 20:16

21:39

46'- Faljić pogađa za 19:16

21:38

47'- Isključenje za Terzića

Moraće najiskusniji rukometaš BiH na hlađenje dva minuta. Vane siguran sa sedam metara - 19:15 vodi Švedska.

21:36

44'- Burić brani pa pogađa na prazan gol!

Rezultat je 18:15!

21:35

44'- Đurđević za 18:14

Rukometaš Borca sjajno pogađa sa krila

21:34

42'- Hamidović!

Pogađa Hamidović 17:13, a Karlbogard siguran sa druge strane

21:34

42'- Gotfridson za 17:12

21:33

41'- Palička brani pokušaj Panića ostaje 16:12

21:31

39'- Hadžić siguran 7 metara - 16:12

21:27

37'- Griješe i Šveđani

Spušena lopta na Faljića koji pogađa za 15:11, Nakon par sekundi primamo pogodak.

21:27

36'- Davidović pogađa Paličku, napad za Švedsku

21:25

35'- Karlbogard vraća Švedsku na +5

21:25

34'- Ponovo Herceg - 14:10

Serija "zmajeva" od 3:0

21:24

34'- Herceg za 14:9!

Burić zaustavlja napad, prilika za -4

21:22

32'- Odbrana Burića i pogodak Đurđevića! 14:8

21:21

31'- Nastavljamo

Drugo poluvrijeme otvaramo izgubljenom loptom

21:09

STRIJELCI

Najefikasniji u reprezentaciji Švedske je Vane sa četiri gola. Gotfridson je postigao tri, a Lagergren i Bergendal po dva.

S druge strane, Panić je najefikasniji sa dva gola, dok su još pogađali Burić, Davidović, Faljić, Herceg i Mehmedćehajić.

Palička je skupio sedam odbrana dok Burić ima jednu manje.

21:06

- Kraj prvog dijela -

Švedska nakon prvog poluvremena ima prednost od sedam golova - 14:7

21:05

30'- Davidović za 13:7

21:03

29'- Pogodak Hercega

Odmah uzvraća Švedska - 13:6

21:02

28'- Švedska na +7 - 12:5

21:01

28'- Panić ne koristi sedmerac

20:59

26'- Koraci Hadžića - 10:5!

Ozbiljna prednost Švedske

20:58

25'- Nova tehnička pogreška "zmajeva"

Lagani pogodak Švedske - 9:5

20:57

24'- Šest odbrana ima i Palička

20:56

22'- 8:5 za Švedsku

20:55

22'- Griješe Šveđani

Pogađa Mehmedćehajić za 7:5.

20:54

21'- Herceg pogađa prečku

20:51

21'- Šesta odbrana Burića!

Švedska vodi 7:4, napad za "zmajeve".

20:47

15'- Pogađa Faljić

6:4 za Šveđane

20:46

14'- Lagergren za +3

20:45

13'- Pogađa Panić, odmah uzvraća Bergendal

Ne stiže se postaviti odbrana reprezentacije BiH - 5:3 za Švedsku

20:42

11'- Treća odbrana Paličke

4:2 vodi Švedska, pogodio je Bergendal

20:41

10'- Uzvraća Gotfridson - 2:3

20:41

9'- Panić siguran sa 7 metara - 2:2

20:40

8'- Švedska vodi 1:2

Nakon greške Davidovića, kontranapad Švedske završava Lagergren

20:37

7'- Prva odbrana Burićać

Šveđani i dalje imaju napad.

20:37

6'- Izjednačenje - 1:1

Pogodio je Gotfridson

20:35

4'- Panić visoko preko gola

Šveđani nisu iskoristili svoj napad, nakon čega Panić šutira visoko preko gola na drugoj strani.

20:33

2'- "Zmajevi" prvi pogađaju

Senjamin Burić za vođstvo od 1:0

20:31

1'- Utakmica je počela

20:26

Sve je spremno za početak

U toku je intoniranje himni

20:17

Dosadašnji susreti

Sa Švedskom smo igrali tri puta. U dvije utakmice je slavila Švedska dok je jedan meč završen neriješenim rezultatom. Posljednji put su ove dvije reprezentacije odmjerile snage na prošlom Evropskom prvenstvu, takođe u prvom kolu, a Šveđani su slavili rezultatom 30:18.

20:11

Jučerašnji trening

Detalji sa jučerašnjeg treninga reprezentacije BiH iz SAP Arene, gdje će biti odigrane sve utakmice grupe E.

20:03

Švedska brani titulu

Šveđani su u na prošlom finalu EURA u Budimpešti u finalu savladali Španiju sa 27:26 i okrunili se šampionskom titulom.

19:53

RASPORED

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras započinje nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Prvi protivnik izabranika selektora Irfana Smajlagića je rukometna velesila Švedska, zatim slijede obračuni s Holandijom i Gruzijom.

19:51

Dobro došli

Ostanite uz Mondo i pratite prenos prve utakmice reprezentacije BiH na Evropskom prvenstvu. Protivnik je Švedska.