• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"Samo Novak može da ih izazove": Ivanišević surov, svi teniseri "100 svjetlosnih godina" iza Sinera i Alkaraza

 Dragan.jpg
Autor Dragan Šutvić

Goran Ivanišević smatra da je Novak Đoković, mada na zalasku karijere, jedini teniser koji može da parira Janiku Sineru i Karlosu Alkarazu.

 Goran Ivanišević o Novaku Đokoviću Izvor: EPA-EFE/NEIL HALL EDITORIAL USE ONLY, EPA/TOLGA AKMEN

Novak Đoković, mada u zrelim igračkim godinama, odaje utisak jednog tenisera koji može da parira mladićima - Janiku Sineru i Karlosu Alkarazu. Italijan i Španac su trenutno dvojica najboljih tenisera, pošto su kombinovano osvojili posljednjih šest grend slemova. Ipak, Novak Đoković potrudiće se da pomrsi konce mladim igračima. Problem današnjeg tenisa je u tome, kaže Ivanišević, što je Novak jedini koji može da parira ovom tandemu.

Janik Siner i Karlos Alkaraz gospodare tenisom, naravno tu je i Novak Đoković, ali se postavlja pitanje da li ima mjesta za još nekog tenisera? Bio je upitan Ivanišević da li bi to možda bio Stefanos Cicipas.

"Iskreno, niko nije baš odmah iza njih trojice - imaju tur samo za sebe. Njih dvojica, 15 godina mlađi od Novaka, a Novak je jedini koji još može da ih izazove i pobijedi. Onda imate ostale... Siguran sam da je Stefanos među 10 najboljih igrača, igrao je dva finala grend slem turnira, osvojio je masters titule, ATP finale. On je sjajan igrač. Jedino pitanje je koliko to želi. Vjerujem da će biti između petog i 10. mjesta, ali ako nastavi ovako - nema šanse", istakao je Ivanišević za "Clay".

Izvor: Chryslene Caillaud / Panoramic / Panoramic / Profimedia

Drejper je četvrti na listi, Fric peti, a onda slijedi Novak Đoković...

"Iskreno, prvi put sam vidio Drejpera kada je Novak igrao protiv njega u prvom kolu ovdje na Vimbldonu 2021. godine. Odmah mi se dopao, vidio sam da bi mogao da dogura u prvih 10. Njegov uspon me ne iznenađuje. Ostalo... sve je nestabilno. jednog dana je neko peti, sljedećeg dana sedmi ili osmi. Tomi Pol, Šelton... Ne mogu reći da su bolji igrači od Cicipasa. Zapravo je malo tužno, svi vrijedno rade, ali su 100 svjetlosnih godina iza Alkaraza i Sinera. A Novak je i dalje tu, iako je na kraju karijere. Teško je, igraš, treniraš i znaš da ne možeš da osvojiš grend slem - ili jedan ili drugi će te pobijediti", ispričao je Ivanišević.

Kako Ivanišević vidi Novakove šanse?

Teško je procijeniti još koliko će Novak Đoković igrati. Njegove izjave mijenjale su se od odbrane zlata na Olimpijskim igrama, pa sve do bezuspješnog traženja motivacije. Potom je u polufinalu Rolan Garosa pretrpio bolan poraz od 3:0 protiv Sinera, imao je Đoković svoje šanse, ali je Italijan, na kraju, slavio.

"Osjećao sam se loše zbog tog trećeg seta, imao je 15:40, dvije set lopte i nije uradio ništa loše. Ne kažem da bi pobijedio da je uzeo taj set, a čak i da jeste, Alkaraz je čekao. Ali evo, vidim njegovu šansu. Gledajući žrijeb, ne mislim da niko može da pobijedi Đokovića prije polufinala, a on ovdje nikada nije izgubio od Sinera."

"Australijan open i Rolan Garos, ali ovdje ga je Novak pobijedio dva puta. Po mom mišljenju, Novak je favorit, koliko god to sentimentalno zvučalo. Alkaraz ga je pobijedio dva puta, ali prošle godine je Novak došao poslije operacije koljena, a 2023. svi se sjećamo koliko je bilo tijesno. Svi kažu da mu je ovo posljednja šansa, ne slažem se. Pored toga, on je najbolji igrač na travi, iskusan, tačno zna šta je ovdje potrebno. Biće fascinantno", procijenio je Ivanišević.

Izvor: Li Ying / Xinhua News / Profimedia

Nezahvalno je predviđati budućnost Novaka Đokovića. Jasno je da još uživa na terenu, a spektakularni poeni u meču sa Miomirom Kecmanovićem još jednom su pokazali da Srbin nije za penziju.

"Prije neki dan su on i Cicipas trenirali zajedno. Bilo je zadovoljstvo gledati, posebno sada kada sam na drugoj strani. Kada sam mu bio trener, bilo je sjajno, ali uvijek si fokusiran - šta će reći, šta da tražim."

Novaka je mnogo ljepše gledati sa strane i uživati u njegovoj magiji na terenu.

"Sada mogu samo da uživam. Takva lakoća kretanja, lakoća igre, lopta leti 300 kilometara na sat zahvaljujući njegovoj tehnici i tajmingu.Ako to pogledate, može da igra do Los Anđelesa."

Međutim, ono što bi Novaku moglo da pokvari planove jeste činjenica da je osvojio apsolutno sve!

"Motivacija je druga stvar, pojavljivanje, trening, pa on ima 38 godina. U Londonu izgleda spremno, igra dobro, imam osjećaj da ima priliku. Samo mora da se nosi sa živcima...Neću reći da ga 'izjedu', ali utiče na njegovo izvođenje.I nije mu posljednja šansa - ima šansu i na US Openu. U Melburnu ove godine, da se nije povrijedio, Zverev ga nikako ne bi pobijedio, a finale sa Sinerom bi bilo zanimljivo", zaključio je bivši trener Novaka Đokovića.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

Možda će vas zanimati

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC