• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Felps: Još London i ćao!

Najbolji plivač svih vremena potvrdio je da će završiti karijeru posle Olimpijskih igara u Londonu, na koje odlazi kao najtrofejniji olimpijac svih vremena.

Aktuelni osmostruki olimpijski šampion Amerikanac Majkl Felps (26) poručio je u četvrtak da mu je cilj da na Igrama u Londonu - kruniše karijeru.

On je naglasio da mu je učešće na prvenstvu svijeta prošlog ljeta u Šangaju "ponovo zapalilo želju i podstaklo motivaciju za takmičenjem". Felps je osvojio ukupno 14 zlatnih olimpijskih medalja u karijeri, a 16 ukupno, više nego ijedan olimpijac u istoriji.

"Od prošle godine sam prilično napredovao, ali ima još dosta stvari koje treba poboljšati do Olimpijskih igara i na tome intenzivno radim", rekao je Felps za AFP.

Među konkurentima koji će u Londonu pokušati da skinu Felpsa sa trona svakako je i srpski plivač Milorad Čavić, koji mu je na Igrama u Pekingu 2008. ozbiljno ugrozio primat. Felps smatra da jaka konkurencija "može samo da pomogne plivačima".

Ipak, za najvećeg rivala smatra Filja.

"Brazilac Sezar Filjo pliva nevjerovatno, kao i mnogi drugi plivači. Upravo ta konkurencija je ono što sve nas čini boljima. U suštini, svi smo na dobiti, jer iz sebe zahvaljujući jakim rivalima, izvlačimo najbolje", rekao je Felps.

Američki plivač je najavio da će se povući poslije Igara u Londonu.

"Kad se budem povukao, radiću sve ono što mi srce želi", rekao je Felps.

On je dodao da će poslije plivačke karijere početi da "obilazi svijet" i gradove koje je "oduvijek želio da vidi".

"San mi je da sa nekoliko prijatelja putujem po svijetu. Volio bih da igram i golf. U suštini, volio bih da radim sve ono što me čini srećnim", rekao je Felps.

(agencije/MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC