MEC: Janko predao Monfisu zbog povrede

Janko Tipsarević predao je četvrtfinale turnira u Mecu prvom nosiocu Gaelu Monfisu pri rezultatu 6:1 i 4:2 za francuskog tenisera.

MEC: Janko predao Monfisu zbog povrede Izvor: MONDO

Monfis je potpuno dominirao u prvom setu, dva puta je oduzeo servis Tipsareviću, u četvrtom i šestom gemu i za 24 minuta igre poveo u meču.

Tipsarević je osvojio prva dva gema na svoj servis, ali je u petom gemu Monfis napravio brejk i poslije gema osvojenog na svoj servis poveo sa 4:2.

U narednom gemu Monfis je imao tri brejk lopte, vodio sa 0:40, a zatim je srpski teniser predao meč.

U meču koji je trajao 42 minuta Tipsarević je osvojio 27 poena, 20 manje od protivnika i nije imao nijednu priliku za brejk.

Monfis će u polufinalu igrati protiv sunarodnika Rišara Gaskea, koji je ranije u petak pobijedio četvrtog nosioca Filipa Pečnera sa 2:1 u setovima (7:5, 4:6, 6:2).

Nagradni fond turnira u Mecu je 450.000 evra, pobjednik će osvojiti 75.500 evra i 250 ATP bodova.