F1: Bijonse donijela sreću Hamiltonu

Luis Hamilton i Sebastijan Fetel kreću sa prve dvije pozicije za VN Singapura. Obojica dobila stimulans za dobre vožnje.

F1: Bijonse donijela sreću Hamiltonu Izvor: MONDO

Izgleda da je američka pjevačica Bijonse dala stimulans braniocu titule svjetskog prvaka u Formuli 1, Britansku Luisu Hamiltonu uoči trke za Veliku nagradu Singapura.

Bijonse je u subotu posjetila boks Meklarena i proćaskala sa Hamiltonom (POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU), koji je potom osvojio pol-poziciju, svoju 16. u karijeri.

Drugi će startovati vozač Red Bula, Nijemac Sebastijan Fetel, koji je slično kao Hamilton, imao podsticaj za dobru vožnju. Naime, Fetel je u Singapuru na poklon dobio gitaru i to od članova čuvene američke rok grupe ZZ Top.

Inače, ZZ Top, Bijonse, Black Eyed Peas, Simple Minds i DJ Havana Braun učestvuju na muzičkom spektaklu "F1 Rocks", koncept koji je promovisan prošle godine, a ove nastavljen.

U drugom redu, na startu nedeljne trke, biće Nijemac Niko Rozberg i Australijanac Mark Veber.

Vodeći u generalnom plasmanu Britanac Dženson Baton završio je kvalifikacije na 12. mjestu, dok će njegov direktni rival u borbu za titulu i klupski kolega Rubens Barikelo, koji u generalnom plasmanu zaostaje 14 bodova, startovati sa desete pozicije.

Barikelo je kvalifikacije završio kao peti, ali je pomjeren za pet mjesta zbog promjene mjenjača, pa će na trci startovati sa desetog mjesta.