VATERPOLO: "Orlići" treći u Evropi

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije vratiće se sa Krita u Beograd sa medaljom oko vrata!

VATERPOLO: "Orlići" treći u Evropi  Izvor: MONDO

"Orlići" su u meču za treće mjesto pobijedili Italiju rezultatom 11:5 (4:1, 2:2, 3:1, 2:1), dok su mladi Hrvati u finalu bili bolji od Crnogoraca - 10:4.

Poslije poraza od Hrvatske u polufinalu (6:8), izabranici Dejana Stanojevića su smogli snage za siguran trijumf. Srbija je u prvoj četvrtini povela sa 2:0 i 4:1, a u nastavku utakmice se nije postavljalo pitanje pobjednika.

"Čestitam momcima, nije im bilo lako poslije neuspjeha u polufinalu. Uspjeli su da se oporave, osvježe, pripreme za utakmicu. Italija je odlična ekipa, ali očigledno je i na njih uticao poraz od Crne Gore. Bronza je realnost kada se zna koliko smo imali obaveza tokom ljeta", rekao je selektor Stanojević.

Srbija je na turniru pobijedila još Njemačku (9:8), Crnu Goru (10:8), Tursku (15:9) i Grčku (3:1), a jedini poraz doživjela je upravo u polufinalu.