TOKIO: Safina i Venus gore od Ane

Nije Ana Ivanović jedina pretrpila šok na startu WTA turnira u Tokiju.

TOKIO: Safina i Venus gore od Ane Izvor: MONDO

I prva teniserka svijeta se obrukala, a njenim stopama krenula je i Venus Vilijams u drugom kolu.

Dinara Safina je eliminisana od kvalifikantkinje Kai-Čeng Čang - 2:1 (7:6, 4:6, 7:5).

Tajlanđanka, koja je 132. na WTA listi, pobijedila je branioca titule poslije dva sata i 44 minuta velike borbe na tvrdoj podlozi u Tokiju, koji se igra za nagradni fond od dva miliona dolara.

Ruskinja se mučila od početka meča, a prvi set je izgubila u taj-brejku. Vratila se u drugom, ali je u odlučujućem trećem setu, iako je imala brejk prednosti, položila oružje zahvaljući dvostrukim servis greškama, kojih je napravila čak devet na meču.

Ovaj poraz Safine, vjerovatno će značiti i gubitak prvog mjesta na svjetskoj rang listi.

Venus Vilijams poklekla je pred ruskom tinejdžerkom Anastasijom Pavljučenkovom u dva seta - 7:6, 7:5.

Amerikanka je poslije vođstva od 3:0 na startu takmičenja dozvolila Ruskinji da preokrene i stigne do izjednačenja, a zatim i da povede u taj brejku (7:5).

To kao da joj je dalo dodatnu snagu da potvrdi da izrasta u ozbiljnu igračicu, pošto je i u drugom setu uspjela da ostvari prednost od 6:5, a zatim i da stigne do tri meč lopte, što je bio poklon koji nije propustila da realizuje.

Venus je poslije neočekivano rane eliminacije u Tokiju kratko izjavila da će što prije probati da zaboravi loš rezultat u Japanu i okrenuti se nastupu u Pekingu koji slijedi.