ODBOJKA (EP): Turska rampa Srpkinjama

Turska pobijedila Srbiju u prvom kolu druge faze EP (3:1) i znatno otežale put timu Zorana Terzića do polufinala.

ODBOJKA (EP): Turska rampa Srpkinjama Izvor: MONDO

Odbojkašice Srbije doživjele su prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. U prvom kolu druge faze takmičenja bolje od njih bile su Turkinje - 3:1 (24:26, 25:16, 25:23, 25:19).

Time su izabranice Zorana Terzića znatno otežale put sebi do polufinala, jer im u naredna dva dana predstoje okršaji sa najjačim rivalima - Njemicama i Italijankama.

Do meča sa Turskom, Srpkinje nisu izgubile ni set, a sada su izgubile tri uzastopna. Igrale su loše, pravile nedopustivo veliki broj grešaka i tek na momente podsjetile da su aktuelne vicešampionke Evrope i da i u Poljskoj jurišaju na medalju.

Prvi set su osvojile srpske odbojkašice, i to "na mišiće". Iako je Turska imala prvu set loptu (24:23), tri uzastopna poena donijeli su vođstvo Srbiji.

Međutim, u drugom setu Turkinje su zaigrale mnogo bolje i lako stigle do izjednačenja - 25:19. U tom periodu Srpkinje su načinile osam grešaka, protivnice samo dvije, a u napadu su Turkinje bile znatno sigurnije - 13:7.

Kada je na početku trećeg seta Srbija povela 8:2, činilo se da će igračice Zorana Terzića postaviti stvari "na svoje mjesto". Ipak, kao da su stale, a rivalke se razgoropadile i za tren oka bilo je 10:10.

Odbojkašice Turske se nisu na tome zaustavile, stigle su do 18:14. Ponovo je tada uslijedio "talas" dobre igre Srpkinja (22:22) i ušlo se u još jednu neizvjesnu završnicu. Za razliku od prvog seta, sada je Turska iskoristila prvu set loptu - 25:23.

Igračice u bijelim dresovima su nastavile da dominiraju i sve vrijeme četvrtog seta bile u vođstvu. Prednost od tri poena su dugo održavale, u finišu i uvećale i meč rutinski privele kraju - 25:19.

Utakmicu odigranu u Katovicama sa tribina je pratilo oko 1.500 gledalaca među kojima i Milorad Čavić. Najbolji srpski plivač svih vremena došao je da bodri svoju djevojku, Ivanu Đerisilo, ali joj nije donio sreću.

Grupa F, 1. kolo:

Italija - Azerbejdžan 3:0 (29:27, 25:23, 25:13)

Nemačka - Češka 3:0 (28:26, 25:12, 25:15)

Srbija - Turska 3:1 (24:26, 25:16, 25:23, 25:19)

TABELA
Grupe F: Italija 3-0, Njemačka 2-1, Srbija 2-1, Češka 1-2, Turska 1-2, Azerbejdžan 0-3.