Troicki napada Congu

Viktor Troicki srušio je još jednu prepreku na turniru u Bangkoku i plasirao se u polufinale Tajland opena (nagradni fond 608.500 dolara).

Troicki napada Congu Izvor: MONDO

On je u petak savladao američkog dvometraša Džona Iznera (48. na svijetu) u dva seta, rezultatom 7:6 (7:3), 6:2.

Troicki, koji je imenovan za četvrtog nosioca, u polufinalu će se sastati sa prvim favoritom turnira, Francuzom Žo Vilfredom Congom. Taj meč biće odigran u subotu prije podne po centralnoevropskom vremenu.

Conga je do polufinala došao preko Švajcarca Kjudinelija i Estonca Gulbisa, pošto je u oba duela gubio prvi set, a onda uspijevao da napravi preokret.

Troicki u dosadašnja dva meča nije izgubio nijedan set, mada je i protiv Brazilca Belućija i protiv Iznera morao da odigra po jedan taj-brejk.

Troicki i Izner su fantastično servirali (procenat ubačenog prvog servisa 74:72), tako da u prvom setu gotovo da nije bilo prilika za brejk.

Amerikanac je na cijelom meču imao samo jednu, a srpski teniser devet brejk lopti, od kojih je iskoristio dvije, obe u finišu drugog seta. Rezultat je bio 2:2, kada je Viktor krenuo u seriju uspješnih akcija i materijalizovao kvalitetniju partiju.

Sa Congom se sastao samo jednom, prošle godine u Japanu, kada mu je teniski "Mohamed Ali" predao meč pri vođstvu od 1:0 u setovima (5:7, 2:1).

Drugi polufinalni par čine Francuz Žil Simon i Austrijanac Jirgen Melcer.