RUKOMET (LŠ): Trijumf Bosne uz zvuk sirene

Golom Vedrana Banića u posljednjoj sekundi rukometaši Bosne savladali Šamberi 24:23 u prvom kolu Grupe B Lige šampiona.

RUKOMET (LŠ): Trijumf Bosne uz zvuk sirene Izvor: MONDO

Ekipa Irfana Smajlagića na najbolji mogući način počela je takmičenje u rukometnoj Ligi šampiona.

U vrlo zanimljivom meču u sarajevskoj Zetri Bosna je savladala vicešampiona Francuske ekipu Šamberija 24:23.

Ekipe Bosne i Šamberija smjenjivale su se u vođstvu, a šampion BiH uspio je na odmor otići sa golom prednosti (13:12). Nakon dobrog otvaranja u nastavku, rukometaši Bosne su posustali pa su gosti iz Francuske polovinom drugog poluvremena preuzeli inicijativu i prešli u vođstvo.

Šamberi je imo prednost od 22:20, ali predstavnik BiH je poslije toga uspio da zaustavi njihove napade prvenstveno zahvaljujući odličnim odbrana Nebojša Grahovce, od kojih treba izdvojiti odbranu semderca Žoliju i njegov drugi pokušaj nakon odbijene lopte.

Sa sjajnim Grahovcem na golu rukomeši Bosne zaigrali su još bolje i u napadu i uspjeli prekrenuti na 23:22 golom Melića dve minute prije kraja, ali već u sljedećem napadu Francuzi su uzvratili.

U posljednjem napadu Francuzi su uspjeli da "otkinu" nešto vremena prekršajima tako da je Bosni ostalo samo sedam sekundi da pokuša doći do pobjede. Lopta je na kraju došla do Banića, a ovaj ej odličnim šutem sa desetak metara pogodio u posljednjoj sekundi za veliko slavlje u Zetri.

Osim Grahovca i strijelca pobjedonosnog gola Banića u ekipi Bosne istakao se Doborac, koji je bio najbolji strijelac ekipe sa sedam golova.

Bosna u drugom kolu Lige šampiona gostuje 11. oktobra u Velenju gdje će igrati sa Gorenjem, a sedam dana kasnije dočekuje Rajn Nekar Leven.